Strona główna / Powiat Raciborski / Aktualności powiatu raciborskiego / Referat Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego

Komunikat - dzikie zwierze

2009-03-23, Poniedziałek

Komunikat

Na terenach przygranicznych z powiatem raciborskim (woj. Opolskie) w powiecie Kędzierzyńsko- Kozielskim pojawił się drapieżnik z rodziny pumowatych.
Na Opolszczyźnie stwierdzono kilka przypadków zagryzienia zwierząt hodowlanych.
Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Raciborzu powiadomiło władze Gmin Rudnik, Pietrowice Wielkie, Racibórz, Krzanowice, Krzyżanowice o podjęciu działań
w celu poinformowania ludności o możliwym zagrożeniu.
Należy zabezpieczyć zwierzęta hodowlane w pomieszczeniach gospodarczych a osoby powinny ograniczyć przebywanie poza terenami zabudowanymi i w obszarach słabo oświetlonych.
O każdym przypadku zauważenia zwierzęcia przypominającego dużego kota proszę poinformować Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego( 0324120602)
lub najbliższy posterunek Policji.

Powiatowe Centrum Zarządzania
Kryzysowego w Raciborzu.