Strona główna / Powiat Raciborski / Aktualności powiatu raciborskiego / Referat Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego

Krajowy trening sprawności syren alarmowych na 73. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego

2017-07-28, Piątek

W dniu 1 sierpnia  2017 r. o godzinie 1700 zostanie przeprowadzony krajowy trening sprawności syren alarmowych wykorzystywanych w systemie ostrzegania i alarmowania ludności, umożliwiający jednocześnie upamiętnienie obchodów 73. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego.

Część systemu syren alarmowych, dostępna ze szczebla wojewódzkiego, zostanie uruchomiona z Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego. Syreny objęte systemem wojewódzkim, lecz nie włączone do 4 minut od ustalonej powyżej godziny treningu, zostaną uruchomione lokalnie.

W ramach treningu emitowany będzie - dźwięk ciągły trwający trzy minuty - oznaczający odwołanie alarmu.