Strona główna / Powiat Raciborski / Aktualności powiatu raciborskiego / Referat Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego

Ostrzeżenie Hydrologiczne

2012-02-29, Środa
Data i godzina wydania: 29.02.2012 - godz. 09:23 Nazwa biura prognoz hydrologicznych: BPH O/Wrocław IMGW

INFORMACJA O NIEBEZPIECZNYM ZJAWISKU Nr I:16
Zjawisko: wezbranie z przekroczeniem stanów ostrzegawczych Stopień zagrożenia: 2

Ważność: od godz. 09:23 dnia 29.02.2012 do godz. 12:00 dnia 01.03.2012
Obszar: Województwo śląskie
Przebieg: W związku z opadami jakie wystąpiły w ostatnich dwóch dobach oraz topnieniem pokrywy śnieżnej wystąpiły wzrosty stanów wody na dopływach górnej Odry.
W ciągu najbliższej doby wystąpią wzrosty stanów wody na dopływach Odry lokalnie powyżej stanów ostrzegawczych. Możliwe jest osiągnięcie stanów alarmowych.
Stany wody na Odrze na odcinku od Chałupek do Raciborza mogą przekroczyć stany ostrzegawcze.

Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska: 80%
Uwagi: Brak