Strona główna / Powiat Raciborski / Aktualności powiatu raciborskiego / Referat Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego

Ryzyko wystąpienia przekroczenia poziomu alarmowego dla pyłu zawieszonego PM10 w powietrzu

2017-01-26, Czwartek

Dziś 26 stycznia br. w powiecie raciborskim występuje ryzyko przekroczenia poziomu alarmowego 300 µg/m3 dla pyłu zawieszonego PM10 w powietrzu. Zarówno dziś jak i jutro prognozowana jakość powietrza będzie zła.

W przypadku poziomu 200 – 300 µg/m3 oraz powyżej 300 µg/m3 stężenia dobowego PM10: wszelkie aktywności na zewnątrz są odradzane. Osoby wrażliwe powinny bezwzględnie unikać przebywania na wolnym powietrzu, pozostałe osoby powinny ograniczyć przebywanie na wolnym powietrzu do niezbędnego minimum.

26 stycznia br.:
w aglomeracji górnośląskiej, rybnicko-jastrzębskiej oraz Częstochowie jakość powietrza będzie zła, osoby chore, osoby starsze, kobiety w ciąży oraz małe dzieci powinny unikać przebywania na wolnym powietrzu; pozostałe osoby powinny ograniczyć do minimum wszelką aktywność fizyczną na wolnym powietrzu.

27 stycznia br.:
w aglomeracji górnośląskiej, rybnicko-jastrzębskiej, Częstochowie oraz południowej części województwa jakość powietrza będzie zła, osoby chore, osoby starsze, kobiety w ciąży oraz małe dzieci powinny unikać przebywania na wolnym powietrzu; pozostałe osoby powinny ograniczyć do minimum wszelką aktywność fizyczną na wolnym powietrzu