Newsletter Starostwa Powiatowego w Raciborzu
Drukuj grafikę : tak / nie

Referat Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego

Weekend z prognozą bardzo złej jakości powietrza

W dniach 16 i 17.12.2017 r. (sobota, niedziela) ze względu na poziom pyłu zawieszonego, jakość powietrza na obszarze rybnicko-pszczyńskim (Powiaty: pszczyński, rybnicki, mikołowski, raciborski i wodzisławski) będzie bardzo zła.

POWIADOMIENIE o ryzyku wystąpienia przekroczenia wartości progowej pyłu zawieszonego PM10 w powietrzu

W sobotę, 2 grudnia 2017 r. prognozowana jakość powietrza w powiecie raciborskim będzie bardzo zła, zwłaszcza w godzinach wieczornych i nocnych.

Test syren alarmowych

We wtorek 28 listopada br. w godzinach od 09:00 do 13.00 zostanie przeprowadzony wojewódzki trening sprawności syren alarmowych wykorzystywanych w systemie ostrzegania i alarmowania ludności.

Zanotowano przekroczenia dopuszczalnego poziomu stężenia PM10 - jakość powiatrza jest bardzo zła

Dzisiaj (16.11.2017 r.) jakość powietrza na obszarze aglomeracji rybnicko-jastrzębskiej oraz powiatach pszczyńskim, rybnickim, mikołowskim, raciborskim i wodzisławskim będzie bardzo zła, zwłaszcza w godzinach wieczornych i nocnych.

Krajowy trening sprawności syren alarmowych na 73. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego

W dniu 1 sierpnia 2017 r. o godzinie 1700 zostanie przeprowadzony krajowy trening sprawności syren alarmowych wykorzystywanych w systemie ostrzegania i alarmowania ludności, umożliwiający jednocześnie upamiętnienie obchodów 73. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego.

Bezpieczne Wakacje 2017

Wraz z końcem roku szkolnego na terenie województwa śląskiego rozpoczęła się akcja "Bezpieczne wakacje 2017", która potrwa do 1 września 2017 r.

Ćwiczenia RENEGADE - SAREX

W dniach 6 - 8 czerwca br. (termin zapasowy 9 czerwca br.) Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych organizuje krajowe ćwiczenie RENEGADE-SAREX 17/I.

Pogotowie przeciwpowodziowe w województwie śląskim odwołane

Wczoraj wieczorem wojewoda śląski Jarosław Wieczorek odwołał obowiązujący od piątku stan pogotowia przeciwpowodziowego w woj. śląskim. Decyzja zapadła po analizie danych potwierdzających, że sytuacja na rzekach ustabilizowała się, a bezpośrednie zagrożenie powodzią minęło.

Pogotowie przeciwpowodziowe

Wojewoda Śląski ogłosił pogotowie przeciwpowodziowe na terenie całego województwa śląskiego.

Wiosenna akcja szczepienia lisów w województwie śląskim

Podobnie jak w ubiegłym roku na terenie całego województwa śląskiego prowadzona będzie akcja szczepienia lisów wolno żyjących przeciwko wściekliźnie.