Referat Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego

Strona główna / Powiat Raciborski / Aktualności powiatu raciborskiego / Referat Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego

UWAGA NA UPAŁ ! OSTRZEŻENIE DLA POWIATU RACIBORSKIEGO!

Od godz. 13:02 dnia 19.07.2022 do godz. 20:00 dnia 21.07.2022 Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowy Instytut Badawczy, Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie wydało ostrzeżenie o możliwości wystąpienia upału 3 stopnia w powiecie raciborskim.

Uwaga na burze z gradem! Ostrzeżenia IMGW dla powiatu raciborskiego

Na dzisiaj (30.06.2022 r.) Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowy Instytut Badawczy, Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie wydało ostrzeżenie o możliwości wystąpienia burz z gradem w powiecie raciborskim.

Uwaga na upał ! Ostrzeżenie dla powiatu raciborskiego!

Od godz. 12:00 dnia 25.06.2022 do godz. 20:00 dnia 28.06.2022 Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowy Instytut Badawczy, Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie wydało ostrzeżenie o możliwości wystąpienia upału 2 stopnia w powiecie raciborskim.

Uwaga na burze z gradem! Ostrzeżenia IMGW dla powiatu raciborskiego

Na dzisiaj i jutro (20 i 21 czerwca) Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowy Instytut Badawczy, Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie wydało ostrzeżenie o możliwości wystąpienia burz z gradem w powiecie raciborskim.

Punkt szczepień na Wileńskiej od marca zawiesi działalność

Informujemy, że od 1 marca br. zostanie zawieszona działalność Punktu Szczepień Powszechnych przy Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1 przy ul. Wileńskiej 6 w Raciborzu. Decyzje w tej sprawie podjął Zarząd Powiatu Raciborskiego.

UWAGA! SMOG!

Informujemy, że na podstawie wyników pomiarów na stacjach monitoringu w dniu 24.01.2022 r. i prognoz jakości powietrza m.in. w powiecie raciborskim, ze względu na pył zawieszony PM10, prognozowana jest ZŁA jakość powietrza, zwłaszcza w godzinach porannych, wieczornych i nocnych.

BEZPIECZNE FERIE 2022

Od 14 lutego do 28 lutego w województwie śląskim, a już od dziś w naszym kraju rozpoczynają się ferie zimowe. Podobnie jak w latach poprzednich trwają działania pod wspólną nazwą „Bezpieczne ferie 2022”. Akcja mająca na celu skoordynowanie działań służb, inspekcji, straży województwa oraz samorządów terytorialnych dla zapewnienia bezpiecznego wypoczynku dzieci i młodzieży.

Test syren alarmowych

W najbliższy wtorek (23 listopada br.) pomiędzy godziną 900 a 1300 zostanie przeprowadzony wojewódzki trening sprawności syren alarmowych wykorzystywanych w systemie ostrzegania i alarmowania ludności.

Kwalifikacja wojskowa w powiecie raciborskim

W dniu 13.09.2021 r. rusza kwalifikacja wojskowa w powiecie raciborskim.

Test syren alarmowych

W niedzielę 1 sierpnia br. o godzinie 17:00 zostanie przeprowadzony wojewódzki trening sprawności syren alarmowych wykorzystywanych w systemie ostrzegania i alarmowania ludności, umożliwiający jednocześnie upamiętnienie obchodów 77. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego.