Referat Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego

Strona główna / Powiat Raciborski / Aktualności powiatu raciborskiego / Referat Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego
  • « Pierwsza

Test syren alarmowych

W sobotę 1 sierpnia br. o godzinie 17:00 zostanie przeprowadzony wojewódzki trening sprawności syren alarmowych wykorzystywanych w systemie ostrzegania i alarmowania ludności, umożliwiający jednocześnie upamiętnienie obchodów 76. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego.

Trwa nabór ochotników do służby przygotowawczej

Wszyscy chętni, którzy wcześniej nie odbyli służby wojskowej, a chcieliby wstąpić w wojskowe szeregi Wojskowa Komenda Uzupełnień w Rybniku zaprasza do odbycia służby przygotowawczej.

Ostrzeżenie meteorologiczne: silny deszcz z burzami

Na dziś (29.06.2020 r.) IMGW-PIB dla województwa śląskiego wydało ostrzeżenie meteorologiczne drugiego stopnia o możliwości wystąpienia burz z gradem.

Ostrzeżenie meteorologiczne - burze z gradem

Na dziś i jutro (26-27.06.2020 r.) IMGW-PIB dla województwa śląskiego wydało ostrzeżenie meteorologiczne drugiego stopnia o możliwości wystąpienia burz z gradem.

Pogotowie przeciwpowodziowe zostało odwołane

Mając na uwadze zanik opadów deszczu oraz ciągłe obniżanie się stanów wody na posterunkach wodowskazowych Wojewoda Śląski odwołał pogotowie przeciwpowodziowe na terenie powiatu raciborskiego.

Wojewoda ogłosił pogotowie przeciwpowodziowe w powiecie raciborskim

W związku z trwającymi opadami deszczu, przewidywanym dalszym wzrostem stanów rzek Górnej Odry oraz przekroczeniem stanów ostrzegawczych i alarmowych wód, Wojewoda Śląski ogłosił pogotowie przeciwpowodziowe na terenie powiatu raciborskiego i wodzisławskiego.

Możliwe przekroczenia stanów ostrzegawczych na Olzie i Psinie

Biuro Prognoz Hydrologicznych we Wrocławiu, Wydział Prognoz i Opracowań Hydrologicznych we Wrocławiu informuje o możliwych wezbraniach i przekroczeniem stanów ostrzegawczych II stopnia.

Kolejne ostrzeżenie przed silnymi burzami

Dla wszystkich powiatów województwa śląskiego IMGW-PIB wydała dzisiaj kolejne ostrzeżenie drugiego stopnia o burzach z gradem.

Ostrzeżenie meteorologiczne - możliwe burze z gradem

IMGW-PIB Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie wydało ostrzeżenie meteorologiczne II stopnia o możliwości wystąpienia burz z gradem na obszarze całego województwa śląskiego.

Kwalifikacja wojskowa w powiecie raciborskim nie odbędzie się

Przeprowadzenie kwalifikacji wojskowej w kwietniu br. w powiecie raciborskim nie odbędzie się.

• « Pierwsza