Powiat

Informacja o awarii w oczyszczalni ścieków 2018-04-24, Wtorek

Doszło do uszkodzenia złoża biologicznego oczyszczalni ścieków substancjami niewiadomego zewnętrznego pochodzenia. Prosimy mieszkańców, szczególnie dzieci, osoby starsze i osoby chore, o ograniczenie aktywności na wolnym powietrzu.

Kierunek Racibórz - wybierz szkołę powiatu raciborskiego! 2018-04-24, Wtorek

Budowlanka, Ekonomik, Gastronomik, Mechanik, Plastyk, I LO oraz II LO - tak popularnie nazywane są raciborskie szkoły średnie.

Ogłoszenie o wpłynięciu ofert organizacji pozarządowych na realizację zadań publicznych 2018-04-24, Wtorek

Zarząd Powiatu Raciborskiego informuje o wpłynięciu ofert organizacji pozarządowych:

Podziękowanie i nagroda dla Justyny Święty-Ersetic 2018-04-24, Wtorek

Dziś w sali narad na Zamku Piastowskim w Raciborzu odbyło się spotkanie z Justyną Święty-Ersetic. Starosta Ryszard Winiarski i wicestarosta Marek Kurpis wręczyli reprezentantce Polski w lekkiej atletyce nagrodę II stopnia za zdobycie srebrnego medalu w biegu sztafetowym 4 x 400 m.

4 maja Terenowy Punkt Paszportowy w Raciborzu będzie nieczynny 2018-04-19, Czwartek

Informujemy, że w dniu 4.05.2018 r. punkt przyjmowania wniosków paszportowych i wydawania dokumentów paszportowych przy ulicy Batorego 8/2 w Raciborzu będzie nieczynny

Konkurs na stanowisko dyrektora Zespołu Szkół Ekonomicznych w Raciborzu 2018-04-11, Środa

Zarząd Powiatu Raciborskiego ogłasza konkurs na stanowisko dyrektora Zespołu Szkół Ekonomicznych w Raciborzu przy ul. Gimnazjalnej 3.

Unijne dofinansowanie do kształcenia zawodowego w powiecie 2018-04-05, Czwartek

Powiat Raciborskipozyskał ponad 610 tys. złotych dofinansowania do projektu pt."Podniesienie jakości i atrakcyjności kształcenia zawodowego w Powiecie Raciborskim - CKZiU nr 1 w Raciborzu". W przedsięwzięciu udział weźmie 42 uczniów i 11 nauczycieli z Budwolanki, Ekonomika i Gastronomika.

Radni podziękowali Grażynie Wójcik za kierowanie Zamkiem 2018-03-28, Środa

Wczoraj radni powiatu raciborskiego uroczyście podziękowali Grażynie Wójcik za wieloletnią pracę na stanowisku dyrektora Agencji Promocji Ziemi Raciborskiej i Wspierania Przedsiębiorczości na Zamku Piastowskim w Raciborzu.

Wielkanocne procesje konne w powiecie raciborskim 2018-03-27, Wtorek

W Wielkanocny Poniedziałek w czterech miejscowościach powiatu raciborskiego kultywowana będzie kilkusetletnia tradycja dziękczynno-błagalnych procesji po polach.

Uczniowie i nauczyciele z „Mechanika” zdobywają dodatkowe kwalifikacje 2018-03-22, Czwartek

Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego Nr 2 „Mechanik” od września 2017 roku realizuje projekt pn. „Podniesienie jakości i atrakcyjności kształcenia zawodowego w CKZiU Nr 2 „Mechanik”.