Bronisław Piróg nagrodzony za zasługi dla rozwoju turystyki

2015-10-01, Czwartek

W piątek, 25 września w Stajniach Książęcych w Pszczynie odbyły się wojewódzkie obchody Światowego Dnia Turystyki. Podczas uroczystości wręczono „Dyplomy Marszałka Województwa Śląskiego za Zasługi dla Rozwoju Turystyki w 2015 roku”, wyróżnienia przyznawane przez izby turystyczne. W tym roku dyplomy marszałka otrzymało 54 organizacji i osób. Wśród nich był Bronisław Piróg - pomysłodawca Pływadeł, którego kandydaturę zgłosił starosta raciborski.  Dyplomy wręczył członek Zarządu Województwa Kazimierz Karolczak.

Dyplom nadaje się osobom fizycznym oraz instytucjom państwowym, jednostkom samorządu terytorialnego, przedsiębiorcom, organizacjom społecznym i zawodowym, które swoją działalnością w sposób szczególny przyczyniły się do rozwoju turystyki w województwie śląskim.

- Bronisław Piróg – pomysłodawca, główny organizator imprezy turystycznej „Odra rzeką integracji europejskiej” – Pływadła. Ma wyjątkowe zasługi na rzecz propagowania turystyki wodnej na rzece Odrze, aktywizowania środowisk wodniackich i rowerowych do wykorzystywania naturalnych szlaków turystycznych oraz promocji i rozwoju turystyki pogranicza polsko-czeskiego, a w szczególności południowo-zachodniej części województwa śląskiego.

Światowy Dzień Turystyki to święto wszystkich ludzi branży, gestorów bazy hotelowej i gastronomicznej, działaczy organizacji turystycznych, właścicieli i administratorów atrakcji, czyli wszystkich dla których turystyka to z jednej strony źródło dochodów, z drugiej natomiast pasja, przygoda, możliwość dzielenie się z innymi swoimi pomysłami na spędzanie wolnego czasu.

Województwo śląskie urzeka turystów swoją różnorodnością. Tutaj na odkrycie czekają skarby dziedzictwa kulturowego, bogactwo krajobrazowe i elektryzująca oferta kulturalno-rozrywkowa. Piękno przyrody i żywioł wielkich miast mieszają się tu w doskonałych proporcjach, a wypoczynek w ruchu lub wyciszeniu, stanowi dla odwiedzających Śląskie dawkę prawdziwie pozytywnej energii.

W uroczystościach udział wzięli przedstawiciele branży turystycznej, m.in. członkowie Polskiej Izby Turystyki, Śląskiej Organizacji Turystycznej, Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego, a także właściciele biur podróży.

Gratulujemy!