Dziennikarki z Gruzji goszczą w Raciborzu...

2005-10-13, Czwartek

Dziennikarki z Gruzji wraz z tłumaczem i przedstawicielami PowiatuNani Mosidze i Nino Dalakishvili to dziennikarki z Gruzji, które przebywają z wizytą w Raciborzu. Gości je redakcja tygodnika "Nowiny Raciborskie". W programie pobytu znalazło się m.in. spotkanie z władzami samorządowymi. 13 października z gruzińskimi dziennikarkami spotkali się Starosta Raciborski Jerzy Wziontek i Sekretarz Powiatu Mirosław Lenk.

Podczas spotkania przedstawiciele władz Powiatu Raciborskiego przybliżyli gościom funkcjonowanie administracji samorządowej w Polsce. Wiele mówiono też o samorządzie Powiatu Raciborskiego, realizowanych i planowanych zadaniach, jak również i o problemach.

Dziennikarki z Gruzji redakcja "Nowin Raciborskich" gości od 10 października br. Goście zwiedzą raciborskie Muzemu, a także Zespół Klasztorno-Pałacowy w Rudach oraz odwiedzą Dom Pomocy Społecznej "Złota Jesień" w Raciborzu. Gruzińskie dziennikarki zapoznają się też z warsztatem pracy kolegów z "Nowin Raciborskich".