Eko-Asy 2015

2015-04-02, Czwartek
Nagrodzeni w konkursie EKO-ASY

31 marca w Szkole Podstawowej nr 15 z Oddziałami Sportowymi w Raciborzu odbył się już  po raz  XV Turniej Ekologiczny Eko –Asy 2015 pod hasłem: „Turysto, szanuj środowisko”, dla klas drugich i trzecich.

9 dwuosobowych drużyn z powiatu raciborskiego walczyło o puchary, nagrody i miano najlepszych Eko - Asów.  W tym roku po raz pierwszy Patronat Honorowy nad konkursem objął starosta raciborski oraz ufundował puchary i nagrody dla uczestników. Uczniowie mieli do pokonania 8 różnych zadań: krzyżówkę z hasłem wiodącym, ustny quiz, wykreślanki ekologiczne, sprawdzali wiedzę z zakresu segregowania odpadów, chronionych roślin, pomników przyrody naszego miasta oraz zależności pokarmowych w świecie przyrody.

Pierwsze miejsce i największą ilość punktów zdobył zespół ze Szkoły Podstawowej nr 15 w składzie: Adrianna Piszcz i Oliwia Sowiecka  pod opieką Aleksandry Urban , na drugim miejscu uplasowała się drużyna z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 2: Emilia Fita i Karolina Regent pod opieką Teresy Przybyły, a trzecie miejsce zdobyła  Szkoła Podstawowa nr 18: Jesicca Kerner i Zuzanna Kołek pod opieką Izabeli Lechowicz.

W pracach komisji sprawdzającej poprawność zadań wzięły udział: Magdalena Koczwara  – przedstawiciel Starostwa Powiatowego w  Raciborzu, Izabela Lechowicz – nauczyciel SP18, Sylwia Krakowczyk – nauczyciel SP 8 oraz Beata Czogalik – nauczyciel  ZSP nr 1.

Drużyna z „15 –stki „ będzie reprezentowała nasz powiat w Wojewódzkim Konkursie Przyrodniczym w Żorach.

Konkurs przygotowały i przeprowadziły: Jolanta Klejny, Barbara Szyksznian- Morek oraz Estera Kurzydem.