III Międzynarodowy Turniej Mikołajkowy w Piłce Siatkowej Drużyn Mieszanych Opawa-Racibórz...

2003-12-11, Czwartek
Międzynarodowy Turniej Mikołajkowy w Piłce Siatkowej Drużyn Mieszanych odbędzie się 13.12.br. w Raciborzu. To już trzecia edycja spotkań mikołajkowych młodzieży szkolnej z Raciborza i Opawy. W zmaganiach sportowych udział weźmie osiem 10-osobowych drużyn – 3 czeskie (z Gimnazjum Mendelovego w Opawie i Integracyjnej Szkoły Średniej w Opawie) i 5 polskich (z Zespołu Szkół Ekonomicznych, Zespołu Szkół Mechanicznych, I LO, II LO i Zespołu Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego w Raciborzu). Rozgrywki przeprowadzone zostaną w dwóch grupach. W grupie mecze rozegrane zostaną systemem „każdy z każdym”. Drużyny, które zajmą pierwsze miejsca w grupach, zagrają w finale. Natomiast drużyny, które uplasują się na drugich miejscach, zagrają w finale o miejsce trzecie. Uroczyste otwarcie III Międzynarodowego Turnieju Mikołajkowego w Piłce Siatkowej Drużyn Mieszanych odbędzie się 13.12.br. o godz. 8.30 w Szkole Podstawowej nr 18 i Gimnazjum nr 3 w Raciborzu przy ul. Żorskiej. Gry turniejowe odbywać się będą w godzinach od 9.00 do 14.30, a o 16.00 w sali widowiskowej Młodzieżowego Domu Kultury w Raciborzu przy ul. Stalmacha odbędzie się uroczyste podsumowanie III edycji Turnieju Mikołajkowego. Wtedy też najlepsza drużyna otrzyma Puchar Starosty Raciborskiego. Po części oficjalnej, około godz. 16.45, odbędzie się koncert zespołu wokalnego „Miraż” z raciborskiego MDK. Od 2000 r. młodzież z Raciborza i Opawy odbyła już siedem spotkań sportowych, w tym aż cztery w roku bieżącym. Te sportowe spotkania są częścią programu współpracy przygranicznej, który honorowym patronatem objęli Starosta Raciborski i Primator Opawy. Całość programu, oprócz spotkań sportowych, przewiduje także wspólne przedsięwzięcia w dziedzinie plastyki i muzyki. Bezpośrednim realizatorem tej współpracy po stronie polskiej jest Młodzieżowy Dom Kultury w Raciborzu, a koordynatorem programu Starostwo Powiatowe w Raciborzu.