Internetowy przewodnik po okolicach szkoły stworzyli uczniowie raciborskiego

2005-06-07, Wtorek

Serwis internetowy, będący przewodnikiem po powiecie raciborskim, stworzyli uczniowie Zespołu Szkół Mechanicznych w Raciborzu. Strona WWW powstała w ramach konkursu pn. "Webska szkoła" na "Przewodnik po okolicach szkoły", zorganizowany przez firmę Komputronik z Poznania.

W założeniach strona internetowa biorąca udział w konkursie miała pełnić rolę przewodnika dla młodzieży po regionie, w którym znajduje się dana szkoła. Wymagano, by w serwisie znalazły się opisy takich dziedzin jak turystyka, kultura, rozrywka itd.

Uczniowie Zespołu Szkół Mechanicznych w Raciborzu, pod kierunkiem nauczycielki informatyki Pani Aldony Krajewskiej, przystąpili do realizacji własnej strony WWW.
Pod internetowym adresem
www.przewodnik.rac.pl znaleźć można informacje o powiecie raciborskim i poszczególnych gminach powiatu, w tym wiele ciekawostek, informacji o atrakcjach turystycznych. Serwis nie jest powieleniem istniejących już stron, choć umieszczono również do nich linki. Zamieszczone na stronie zdjęcia są autorstwa uczniów i nauczycieli ZSM w Raciborzu. Wiele stron czeka jeszcze na uzupełnienie, ale zostały już one utworzone, by wiadomo było, jakich informacji poszukują autorzy serwisu. Administratorem strony jest Kamil Salamon z klasy Ic T.

W konkursie "Webska szkoła" na "Przewodnik po okolicach szkoły" udział wzięło 280 szkół z całego kraju. Internetowy serwis młodzieży z raciborskiego "Mechanika" nie znalazł się niestety w gronie nagrodzonych projektów, ale sam fakt udziału w finale konkursu w Poznaniu jest i tak dużym sukcesem. Zapraszamy zatem do odwiedzenia strony: www.przewodnik.rac.pl