Kolejną inwestycją drogową współfinansowaną z funduszy europejskich ma szansę zrealizować Powiat Raciborski...

2006-02-23, Czwartek

Wartość całego projektu Powiatu Raciborskiego pn. "Zwiększenie dostępności komunikacyjnej przejścia granicznego Silherovice-Chałupki. Modernizacja drogi powiatowej S 3532" to prawie 1 mln 570 tys. zł, z czego wnioskowano o dofinansowanie ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju regionalnego (w ramach programu Interreg IIIA Czechy-Polska, działanie 1.1. - Wspieranie rozwoju infrastruktury o znaczeniu transgranicznym) w kwocie prawie 787 tys. zł.

To już druga inwestycja drogowa realizowana przez Powiat Raciborski w roku 2006, która współfinansowana będzie ze środków europejskich. Przypomnijmy, pod koniec 2005 r. powiat otrzymał w ramach "Programu łagodzenia skutków restrukturyzacji zatrudnienia w górnictwie węgla kamiennego" dofinansowanie z Banku Rozwoju Rady Europy w kwocie prawie 953 tys. zł na remont ulicy Brzeskiej w Raciborzu (całość tej inwestycji wyniesie blisko 1 mln 906 tys. zł; inwestycja realizowana będzie na przełomie roku 2006 i 2007, w ciągu 18 miesięcy). Teraz jest szansa na uzyskanie dofinansowania z Europejskiego Funduszu Rozwoju regionalnego drogi powiatowej Silherovice-Chałupki. Projekt dotyczący tej inwestycji wysoko oceniony został przez Regionalny Komitet Sterujący (znalazł się na pierwszej pozycji na 9 przyjętych przez RKS wniosków), a ostateczną decyzją już wkrótce podejmie Zarząd Województwa Śląskiego.