„Kraina pomiędzy Łabą i Elsterą” (niem. „Land zwischen Elbe und Elster”) - polsko-niemiecka wystawa na Zamku Piastowskim

2016-11-16, Środa
Wystawa

Zamek Piastowski w Raciborzu zaprasza miłośników sztuki współczesnej i nie tylko do oglądania nowej wystawy. W ramach współpracy międzynarodowej powiatu raciborskiego z zagranicznymi i polskimi partnerami, na raciborskim zamku można już oglądać wystawę prac artystów pochodzących z Polski i Niemiec.

- Jest to kolejna już wystawa prac, artystów pochodzących z Polski i Niemiec prezentowana w murach Zamku Piastowskiego w Raciborzu. Po raz pierwszy w dawnej siedzibie Piastów tego typu przedsięwzięcie miało miejsce w październiku 2011 roku. Wystawę tworzą prace wykonane różnymi technikami. Są wśród nich fotografie, rzeźby i obrazy - mówi Grażyna Wójcik, dyrektor Agencji Promocji Ziemi Raciborskiej i Wspierania Przedsiębiorczości na Zamku Piastowskim w Raciborzu.

- Autorami prezentowanych prac są - Ursula Bierther, E.R.N.A., Antje Bräuer, Iris Stöber, Hanspeter Bethke, Rosemarie Böhmchen, Angela Willeke, Georgios Wlachopulos, Ararat Haydeyan, C. G. Große, Christel Kiesel, Sebastian Glockmann, Carsten Gille Gabi Keil, Franziska Kunath, Rita Geißler, Kurt Kornmann, Klaudia Rajmann, Hanna Zawadzka Pleszyńska oraz Magdalena Gogół - dodaje dyrektor Grażyna Wójcik.

Wystawa była już prezentowana w partnerskim powiecie Elbe-Elster, Muzeum Ziemi Szubińskiej (Powiat nakielski), z powiatu raciborskiego pojedzie do Märkischer Kreis (Niemcy). Powiat raciborski reprezentują prace Magdaleny Gogół.