Laureaci konkursu Piękna wieś województwa śląskiego 2017

2017-11-28, Wtorek

Dzisiaj na sesji Rady Powiatu Raciborskiego gościli laureaci rozstrzygniętego w ostatnim czasie wojewódzkiego konkursu z zakresu rozwoju obszarów wiejskich.

W konkursie pn. „Piękna wieś województwa śląskiego” I miejsce w kategorii „Najpiękniejsza zagroda województwa śląskiego” zajęli Państwo Urszula i Krystian Kretkowie z Krzanowic. W tej kategorii oceniano przede wszystkim ład i porządek wokół zagrody, ochronę dziedzictwa kulturowego, dbałość o środowisko, a w szczególności sposób gromadzenia paliw w gospodarstwie i selektywną zbiórkę odpadów.

Natomiast w kategorii „Najlepsza strona internetowa sołectwa” II miejsce zajęło sołectwo Szonowice ze stroną www.szonowice.gmina-rudnik.pl. Szonowice podczas sesji reprezentowała sołtys Karina Lassak.

Starosta Ryszard Winiarski oraz przewodniczący rady Adam Wajda wręczyli laureatom listy gratulacyjne oraz upominkowe kosze pełne "skarbów ziemi raciborskiej" - lokalnych markowych produktów pochodzących z terenu powiatu raciborskiego.

Serdecznie gratulujemy!