Marek Ryś otrzymał dziś od zarządu powierzenie funkcji dyrektora II Liceum Ogólnokształcącego w Raciborzu

2017-06-26, Poniedziałek

Dziś 26 czerwca Zarząd Powiatu Raciborskiego oficjalnie wręczył powierzenie funkcji dyrektora II Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Raciborzu Markowi Rysiowi (dotychczas p.o. dyrektor). Stanowisko to zostało powierzone na okres od 1 lipca br. do 30 czerwca 2022 roku w wyniku rozstrzygniętego konkursu. Nie obyło się bez gratulacji i życzeń powodzenia oraz sukcesów w kierowaniu placówką dla nowo wybranego dyrektora.

Marek Ryś podczas spotkania z członkami zarządu podkreślił, że postawił przed sobą kilka podstawowych zadań. Zależy mu na wszechstronnym kształceniu uczniów oraz stworzeniu indywidualnych programów nauczania dla uczniów wybitnie uzdolnionych. Chciałby, by w życie szkoły jeszcze bardziej włączali się zarówno uczniowie, jak i ich rodzice i by w pełni poczuli się współgospodarzami „Mickiewicza”, co już w szkole ma miejsce. Jako dyrektor chciałby wspólnie z pracownikami szkoły skupić się wokół wspólnych zadań i celów. Jak podkreślił, bardzo zależy mu na doskonałej współpracy z całą społecznością szkoły. Jednym z zadań jest także stałe dbanie o ulepszenie bazy dydaktycznej i tworzenie jak najlepszych warunków do nauki i pracy. Dyrektor poinformował o planach szkoły związanych z rozszerzeniem współpracy w zakresie nauk humanistycznych z uczelniami wyższymi oraz planami na realizację projektów ze środków zewnętrznych. Dodał, że wicedyrektorem szkoły będzie Maciej Malinowski.

Marek Ryś, ma 55 lat. Od 1986 r. jest nauczycielem, a od 1988 r. pracuje w obecnym II LO w Raciborzu. Jest absolwentem tejże szkoły. Od 2006 r. pełnił funkcję wicedyrektora, a od 2016 r. pełnił obowiązki dyrektora szkoły.