Matura 2017

2017-05-04, Czwartek

Dziś pierwszy egzamin maturalny 2017. Uczniowie o godz. 9.00 rozpoczęli test pisemny z języka polskiego na poziomie podstawowym. Po południu przeprowadzony zostanie egzamin na poziomie rozszerzonym. W szkołach prowadzonych przez powiat raciborski maturę zdaje  687 tegorocznych absolwentów.

Sesja egzaminów pisemnych trwa od 4 do 24 maja - terminy egzaminów maturalnych z poszczególnych przedmiotów wyznaczyła Centralna Komisja Egzaminacyjna. Sesja egzaminów ustnych potrwa od 4 do 26 maja - ich terminy każda szkoła ustala we własnym zakresie. Na egzaminie pisemnym maturzyści zdają obowiązkowo język polski, matematykę, język obcy. Obowiązkowe są egzaminy z tych przedmiotów tylko na poziomie podstawowym. Maturzyści muszą też obowiązkowo przystąpić do jednego egzaminu pisemnego z przedmiotu do wyboru na poziomie rozszerzonym. Wszyscy maturzyści muszą przystąpić także do dwóch obowiązkowych egzaminów ustnych - z języka polskiego i języka obcego nowożytnego.

Trzymamy kciuki i życzymy powodzenia!

Foto: naszraciborz.pl