Matura w liceach i technikach prowadzonych przez powiat raciborski

2017-07-04, Wtorek

W ubiegły piątek tegoroczni maturzyści poznali wyniki majowego egzaminu. W powiecie raciborskim do egzaminu przystąpiło 687 maturzystów, a sprawdziany wiedzy trwały od 4 do 24 maja. Centralna Komisja Egzaminacyjna podała, że maturę zdało 78,5 proc. uczniów liceów i techników. W szkołach prowadzonych przez powiat raciborski jest to aż 84,76 proc.

Licea

W liceach ogólnokształcących prowadzonych przez powiat raciborski średnia zdawalność wyniosła 93,34 proc i jest wyższa od średniej zdawalności w woj. śląskim (82,58 proc) oraz w Polsce (84,4 proc). W I Liceum Ogólnokształcącym w Raciborzu maturę zdało 96% maturzystów, a w II Liceum Ogólnokształcącym im. A. Mickiewicza w Raciborzu – 90,67 proc. Maturę zdało 93 proc. maturzystów Liceum Plastycznego w Raciborzu (ZSO Nr 1 w Raciborzu).

Technika

Wyniki matur poznali też uczniowie czterech techników prowadzonych przez powiat raciborski. Średnia zdawalność w tych typach szkół wyniosła – 67,60 % i jest niemal identyczna ze średnią krajową (67,90 proc). Zdawalność w poszczególnych technikach przedstawia się następująco:

Technikum Nr 1 (CKZiU Nr 1 – dawny ZSE)  – 60,18 %
Technikum Nr 2 (CKZiU Nr 1 – dawny ZSBiRR)  – 68,33 %
Technikum Nr 3 (CKZiU Nr 1 – dawny ZSZ)  – 63,16 %
Technikum Nr 4 (CKZiU Nr 2  Mechanik)  – 78,34 %

Absolwenci techników oczekują jeszcze na równie ważne wyniki egzaminów zawodowych, które będą znane w sierpniu.

Znaczna część osób, zarówno z liceów jak i techników, ma także prawo do poprawki w sierpniu. Osoby te nie zdały jednego z przedmiotów. Wówczas będzie można całościowo podsumować zdawalność tegorocznych matur.

Średnia liczba zdających maturę w liceach i technikach prowadzonych przez powiat raciborski wyniosła – 84,76 proc. Odsetek ten jest wyższy zarówno od średniej wojewódzkiej (77 proc.) jak i krajowej (78,5 proc.).

Gratulujemy i życzymy powodzenia w dalszej nauce!