Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych - program obchodów na Zamku Piastowskim

2016-02-23, Wtorek

1 Marca - Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych uzyskał w Raciborzu godną oprawę. Wiele inicjatyw spotkało się w jednym miejscu i czasie. Obchody święta objęli patronatem: Prezydent Miasta Raciborza i Starosta Raciborski. W organizację włączyły się Światowy Związek Żołnierzy AK, ZHR, RCK, Zamek Piastowski, OSiR, Gimnazjum nr 5, Biblioteka Miejska, Klub Gazety Polskiej. Należy wspomnieć o grupie osób prywatnych, które przeznaczyły na organizację obchodów istotną cześć środków oraz niebagatelny wkład pracy i zaangażowania. Mając nadzieję, że efekty okażą się godne tych, których pamięć chcemy uczcić, zapraszamy do udziału w planowanych wydarzeniach. Sprawdź, co będzie się działo na Zamku Piastowskim!

5 marca 2016, sobota, godz. 11.00, Zamek Piastowski. Inscenizacja historyczna: ROZBICIE WIĘZIENIA UB. Grupa Rekonstrukcji Historycznej Festung Breslau. Odtwórcy w mundurach historycznych pojazdy mechaniczne z epoki, broń hukowa, efekty pirotechniczne i kaskaderskie. Oddanie hołdu kombatantom dawnych lat oraz współczesnym weteranom - uczestnikom misji w Iraku i Afganistanie.

5 marca 2016, sobota, godz. 12.30, Zamek Piastowski. Piknik historyczno-patriotyczny Racibórz Żołnierzom Wyklętym - spotkanie wielbicieli historii i organizacji patriotycznych, strzelnica asg, atrakcje dla dzieci - spotkanie z Koziołkiem Matołkiem, stoiska z prezentacjami organizacji, instytucji, hobbystów: m.in. ZHR, STRZELEC, prezentacja grupy rekonstrukcyjnej RODZYNKI, Bractwo Strzeleckie z Mikołowa, stoiska z gadżetami i odzieżą patriotyczną, Fundacja SZTURMAN byłych żołnierzy jednostek specjalnych - pokaz działań wojsk specjalnych. Dla uczestników i gości grochówka - gratis.

Więcej TUTAJ: http://raciborz-zolnierzom-wykletym.pl/