Narodziny w wodzie promuje Fundacja na rzecz Szpitala Rejonowego w Raciborzu...

2005-06-01, Środa

Fundacja na rzecz Szpitala Rejonowego w Raciborzu przystępuje do realizacji projektu pn. "Twój poród może być łatwiejszy - narodziny w wodzie". Przedsięwzięcie zostanie wsparte finansowo ze środków programu "Działaj Lokalnie IV" Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności.

Projekt pn. "Twój poród może być łatwiejszy - narodziny w wodzie" Fundacja na rzecz Szpitala Rejonowego w Raciborzu realizować będzie wspólnie z Forum Kobiet Powiatu Raciborskiego oraz ordynatorem i pracownikami Oddziału Ginekologiczno-Położniczego Szpitala Rejonowego w Raciborzu. Oddział Ginekologiczno-Położniczy raciborskiego szpitala jako jeden z nielicznych w Polsce spełnia warunki do tego typu narodzin. W ramach projektu zrealizowany zostanie film o zaletach porodu w immersji wodnej, konferencja naukowa poświęcona temu tematowi oraz akcja informacyjno-edukacyjna w lokalnych mediach. Intencją projektu jest inicjowanie zachowań służących podniesieniu zdrowotności mieszkanek regionu śląskiego poprzez dostarczenie rzetelnej wiedzy na temat porodów wertykalnych i w immersji wodnej. Koordynatorem projektu jest Pani Małgorzata Makulewicz z Forum Kobiet Powiatu Raciborskiego.

Projekt dofinansowany został ze środków programu "Działaj Lokalnie IV" Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności. Przedstawiony przez Fundację na rzecz Szpitala Rejonowego w Raciborzu projekt pn. "Twój poród może być łatwiejszy - narodziny w wodzie" został najwyżej oceniony przez Komisję Oceniającą projekty złożone do konkursu w ramach programu "Działaj Lokalnie IV", realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Centrum Rozwoju Inicjatyw Społecznych (CRIS) w Rybniku i jego partnerów: Związek Subregionu Zachodniego Województwa Śląskiego oraz Stowarzyszenie Gmin Górniczych w Polsce.