Natalia Gembalczyk Powiatową Mistrzynią Ortografii 2016

2016-06-02, Czwartek

Dziś o godz. 12.00 w Starostwie Powiatowym w Raciborzu zostały wręczone nagrody dla laureatów XXIV edycji Powiatowego Konkursu "Mistrz Ortografii". „Mistrzem Ortografii” 2016 szkół podstawowych została Natalia Gembalczyk ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w Raciborzu  (op. Ewa Wawoczny). Drugie miejsce zajęła Natalia Ochwat z SP 8 z Raciborza (op. Bernadeta Załubska), a trzecie Karolina Sobierajska z ZSP 2 w Raciborzu (op. Anna Płonka). Jury przyznało jedno wyróżnienie. Otrzymała je Martyna Wittek z Pietrowic Wielkich (op. Halina Maślanka). Z laureatami spotkał się starosta Ryszard Winiarski.

Przedstawiciele szkół podstawowych powiatu raciborskiego 9 maja uczestniczyli w XXIV edycji Powiatowego Konkursu „MISTRZ ORTOGRAFII”. Racibórz reprezentowało 8 szkół: SP 1, SP 3, SP 4, SP 8, SP 15, SP 18, ZSP 2, ZSP 3. W ortograficznych zmaganiach udział wzięli również uczniowie z Krowiarek, Pogrzebienia, Kuźni Raciborskiej, Pietrowic Wielkich, Rudnika,  Rzuchowa, Kobyli, Pawłowa i Borucina. Razem do konkursu zgłosiło się 18 osób. Dzieci z klas IV – VI zmierzyły się z dyktandem pt.: „Pechowy poranek”. Tym razem bohaterka tekstu Julia, zarywając noc, przygotowywała się do sprawdzianu z geografii i historii. Jej wiedza nie była rzetelna, a braki wprost zatrważające. Z trudem udało się dziewczynie okiełznać ten chaos. Dyktando przysporzyło uczniom nieco kłopotów, zwłaszcza wyrazy: jakże by, wpół do siódmej, chandra, mrzonki czy harówka.

Konkurs po raz szósty został przeprowadzony przez Agnieszkę Czarną (nauczycielkę języka polskiego) w Zespole Szkolno – Przedszkolnym nr 3 w Raciborzu. Patronat honorowy nad zmaganiami sprawował starosta raciborski, który ufundował nagrody dla zwycięzców pierwszego, drugiego i trzeciego miejsca (bony upominkowe do zrealizowania w Empiku na łączną kwotę 300 zł). Sponsorem nagrody – wyróżnienia (książka) była dyrektor ZSP 3 w Raciborzu Danuta Depta.