OSP Bieńkowice ma jedną z najlepszych w Europie sikawek konnych...

2005-08-18, Czwartek

Przedstawiciele OSP Bieńkowice ze Starostą H. SiedlaczkiemIII miejsce w ocenie wartości historycznej sikawek na II Europejskich i V Krajowych Zawodach Sikawek Konnych "Cichowo 2005" zdobyła jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej z Bieńkowic. Drużyna otrzymała Puchar Ministra Oświaty i Sportu.

W zawodach udział wzięło 78 drużyn jednostek ochotniczych straży pożarnych z Polski i innych krajów europejskich (m.in. z Czech, Słowacji i Węgier). Powiat Raciborski reprezentowały OSP z Bieńkowic i Zabełkowa. Uczestnicy rywalizowali w trzech konkurencjach - tor przeszkód, ćwiczenia bojowe i ocena wartości historycznej sikawki. W ćwiczeniach bojowych drużyna z Zabełkowa zajęła w ogólnej klasyfikacji miejsce 24, a Bieńkowice uplasowały się na pozycji 28. Z kolei w ocenie wartości historycznej sikawek jednostka OSP Bieńkowice zdobyła III miejsce. Drużyna otrzymała Puchar Ministra Oświaty i Sportu.

II Europejskie i V Krajowe Zawody Sikawek Konnych "Cichowo 2005" odbyły się 14 sierpnia br. w Cichowie. Udział drużyn OSP z Zabełkowa i Bieńkowic możliwy był m.in. dzięki wsparciu finansowemu ze strony Starostwa Powiatowego w Raciborzu. 17 sierpnia br. Starosta Raciborski Henryk Siedlaczek spotkał się z przedstawicielami OSP Bieńkowice, by pogratulować im niewątpliwego sukcesu, jaki odnieśli podczas zawodów.