Obchody 85. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości państwowej...

2003-11-06, Czwartek
Z udziałem przedstawicieli władz samorządowych powiatu raciborskiego i miasta Racibórz, a także przedstawicieli instytucji, zakładów pracy, organizacji i partii politycznych, 11.11.br. w Raciborzu odbędą się obchody 85. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości państwowej. Władze powiatu raciborskiego reprezentować będzie Starosta Raciborski Henryk Siedlaczek i Wicestarosta Adam Hajduk. Obchody odzyskania przez Polskę niepodległości rozpocznie o godz. 11.00 uroczysta msza św. w intencji Ojczyzny, która odbędzie się w kościele pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Raciborzu. Po mszy, ok. godz. 12.30, uczestnicy obchodów przejdą z Rynku ulicą Odrzańską pod pomnik Matki Polki, gdzie odbędą się główne uroczystości. Tutaj zaciągnięta zostanie warta honorowa przez funkcjonariuszy Śląskiego Oddziału Straży Granicznej, wygłoszone zostaną także wystąpienia okolicznościowe. Delegacje władz samorządowych, partii politycznych, zakładów pracy, instytucji i innych organizacji złożą wiązanki kwiatów. Na zakończenie marsze wojskowe zagra Orkiestra Dęta „Plania”. Obchody 85. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w Raciborzu zakończy montaż poetycki w wykonaniu członków Teatru Poezji Raciborskiego Centrum Kultury oraz projekcja filmu „Perła w koronie” w reżyserii Kazimierza Kutza. Początek o godz. 16.30 w sali widowiskowej RCK przy ul. Chopina.