Obchody Święta Policji w Komendzie Powiatowej Policji w Raciborzu...

2003-07-25, Piątek
Uroczysta odprawa funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Raciborzu, z udziałem Wicewojewody Śląskiego Andrzeja Waliszewskiego, zainaugurowała 24.07.br. obchody Święta Policji. Z kolei 25.07.br. na dziedzińcu Zamku Piastowskiego odbędzie się festyn policyjny. Uroczysta odprawa odbyła się 24.07.br. w sali kolumnowej Urzędu Miasta Racibórz. Na zaproszenie Komendanta Powiatowego Policji w Raciborzu, podinsp. Edwarda Mazura, w spotkaniu udział wzięli m.in.: Wiceowojewoda Śląski Andrzej Waliszewski, Starosta Raciborski Henryk Siedlaczek, Prezydent Miasta Racibórz Jan Osuchowski i inni zaproszeni goście. Policjant to wzór, to człowiek o nieposzlakowanej opinii. To Wy, Policjanci, zajmujecie się ściganiem przestępców, dbacie o porządek publiczny. Na Was spoczywają te trudne zadania związane z szeroko pojętym bezpieczeństwem mieszkańców. Strzeżecie porządku, nieraz nawet z narażeniem życia. Wasza misja zawodowa jest dla nas – mieszkańców powiatu – bardzo ważna. Dzięki Wam i Waszej codziennej pracy, mamy świadomość, że ktoś czuwa, abyśmy byli bezpieczni. Poczucie bezpieczeństwa obywateli w całym kraju wzrasta. Z tego też powodu, możecie odczuwać głęboką satysfakcję - powiedział m.in. Starosta Raciborskim Henryk Siedlaczek w swoim okolicznościowym wystąpieniu. Jednocześnie Starosta podziękował policjantom za konsekwencję i wytrwałość, a także za nieustanne starania o to, by ich działania stawały się bardziej skuteczne: Wyrażam za to szacunek i wdzięczność - dodał H. Siedlaczek. Na zakończenie swojego wystąpienia Starosta Raciborski życzył policjantom zadowolenia z pracy zawodowej oraz wszelkiej pomyślności w życiu osobistym. Podczas uroczystej odprawy funkcjonariusze raciborskiej policji otrzymali z rąk Wicewojewody Waliszewskiego, podins. Mazura i Starosty Siedlaczka akty nominacyjne na wyższe stopnie policyjne. Na stopień podinspektora w korpusie oficerów Policji awansował również Komendat Powiatowy Policji w Raciborzu, Edward Mazur. Serdeczne gratulacje z okazji awansu złozył Komendantowi Starosta H. Siedlaczek: Awans to dowód uznania za wieloletnią pracę i wzorowo pełnioną służbę, a zarazem wyraz uznania dla dobrze wypełnianych przez Pana obowiązków na rzecz zapewnienia bezpieczeństwa i porządku publicznego - stwierdził Starosta - Życzę Panu dalszych sukcesów w pracy zawodowej i aby towarzyszący jej trud był dla Pana źródłem osobistej satysfakcji. Proszę przyjąć szczere słowa uznania, a także życzenia zdrowia, szczęścia i pomyślności dla Pana i Pańskiej rodziny - dodał H. Siedlaczek. Po spotkaniu w UM Racibórz, zaproszeni goście uczestniczyli w biesiadzie plenerowej na obiektach OSiR w Raciborzu, podczas której odbyły się także pokazy strzeleckie. Z kolei 25.07.br., w ramach obchodów Śweięta Policji w Raciborzu, na stadionie OSiR rozegrany zostanie mecz piłki nożnej o puchar przechodni Starosty Raciborskiego. Początek meczu o 15.00. O 16.00 natomiast na dziedzińcu Zamku Piastowskiego w Raciborzu rozpocznie się festyn policyjny dla funkcjonariuszy i ich rodzin, a także dla mieszkańców powiatu.