"Odra rzeką integracji europejskiej" - Pływadło 2006

2006-06-12, Poniedziałek

Spływ rozpocznie się 16 czerwca br. na granicy czesko-polskiej w Bohuminie-Chałupkach (godz. 12.00). Ze względu na warunki terenowe (niski poziom wody, spławność odcinka), Pływadła będą miały trudności w poruszaniu, stąd też ich spływ rozpocznie się 17 czerwca br. w Raciborzu. Załogi zostaną uroczyście powitane w Raciborzu 16 czerwca br. około godz. 18.00, by w drugim dniu imprezy (17 czerwca br.) wypłynąć do Kędzierzyna-Koźla.

17 czerwca br. na moście zamkowym w Raciborzu o godz. 11.00) nastąpi prezentacja Pływadeł. Na trasie spływu z Raciborza do Kędzierzyna-Koźla tradycyjnie odbywać się będą festyny integrujące społeczności lokalne. 17 czerwca br. festyn zorganizowany zostanie w Turzu dla gmin Rudnik, Nędza i Kuźnia Raciborska. Około godz. 18.00 Pływadła dotrą do Dziergowic, gdzie również odbywać się będzie festyn.

W trzecim dniu imprezy (18 czerwca br.) o godz. 9.30 Pływadła wypłyną z Dziergowic. Około godz. 15.00 przewidywany jest finał Pływadła 2006 w Koźlu. Podczas finału wręczone zostaną nagrody za najciekawsze Pływadła. O godz. 18.00 zaplanowano koncert zespołu "Ryczące Dwudziestki", a o 20.00 wystąpi "Gang Marcela".

"Pływadło" organizują wspólnie: Powiat Raciborski, Powiat Kędzierzyńsko-Kozielski, miasta Racibórz, Kędzierzyn-Koźle i Kuźnia Raciborska, gminy Krzyżanowice, Nędza, Rudnik, Bierawa i Cisek, czeski Krnov oraz Stowarzyszenie Bargingu "Odra" i Stowarzyszenie Załóg Pływających "Rzeki dzielą, Odra łączy". Patronat honorowy nad imprezą objęli: Konsul Generalny Republiki Czeskiej w Polsce dr Josef Byrtus oraz Konsul Generalny Rzeczpospolitej Polskiej w Czechach Antoni Sadowski.
Projekt współfinansowany jest z Europejskiego Funduszu Społecznego, w ramach Programu Inicjatywy Wspólnotowej Interreg III A Czechy-Polska - Fundusz Mikroprojektów w Euroregionie Pradziad oraz ze środków budżetu państwa.