Oświadczenie zarządu dot. medalu „Zasłużony dla Powiatu Raciborskiego”

2016-06-13, Poniedziałek

31 maja 2016 r. Rada Powiatu Raciborskiego podjęła uchwałę w sprawie przyznania tytułu i medalu „Zasłużony dla Powiatu Raciborskiego” panu Adamowi Hajdukowi. Z wnioskiem do rady powiatu o przyznanie wyróżnienia 19 maja 2016 r. wystąpił Zarząd Powiatu Raciborskiego. Medal ten jest przyznawany osobom, podmiotom oraz instytucjom przyczyniającym się szczególnie do rozwoju powiatu.

Honorowe wyróżnienie miało na celu nagrodzenie pana Adama Hajduka, dzięki staraniom którego Zamek Piastowski w Raciborzu stał się własnością samorządu powiatowego oraz został odbudowany.

Medal miał zostać wręczony 17 czerwca br. podczas uroczystości na Zamku Piastowskim w Raciborzu. 6 czerwca 2016 r. do przewodniczącego rady powiatu wpłynęło pismo pana Hajduka, w którym odmówił on przyjęcia odznaczenia. Tytuł „Zasłużony dla Powiatu Raciborskiego” wraz z medalem nr 8 nie zostaną wręczone.

Zarząd Powiatu Raciborskiego

Kategoria: Powiązane pliki [ 1 ]