Podziękowania dla raciborskich olimpijczyków

2016-10-07, Piątek

W czwartek, 6 października w Urzędzie Miasta w Raciborzu odbyło się spotkanie władz miasta i powiatu z raciborskimi olimpijczykami, uczestnikami Igrzysk w Rio 2016. Były podziękowania, wspomnienia oraz wrażenia z udziału w tym największym święcie sportowców i kibiców. Na spotkanie z prezydentem Mirosławem Lenkiem i wicestarostą Markiem Kurpisem przybyli:
-  lekkoatletka Justyna Święty, wicemistrzyni świata w sztafecie 4x 400 metrów,  wychowanka "Victorii" Racibórz, reprezentująca obecnie AZS AWF Katowice;
- Sebastian Jezierzański zapaśnik Dębu Brzeźnica, Mistrz Polski, który pojechał do Brazylii jako rezerwowy i sparingpartner;
- siatkarka Monika Brzostek wielokrotna mistrzyni Polski (wraz z Kingą Kołosińską), brązowa medalistka Mistrzostw Europy z 2014 r. i  tegoroczna srebrna medalistka Pucharu Świata w Rio de Janeiro w siatkówce plażowej.

Podczas spotkania nasi olimpijczycy opowiedzieli m.in. o bezpośrednim przygotowaniu startowym, podzielili się wrażeniami z pobytu w wiosce olimpijskiej, omówili kwestie związane z aklimatyzacją, poszczególne starty oraz opowiedzieli jak w czasie wolnym kibicowali pozostałym Polakom, w szczególności siatkarzom i piłkarzom ręcznym.

Przypomnijmy. W Igrzyskach Olimpijskich w Rio, raciborskich mocnych akcentów było więcej. Do Brazylii polecieli też Krzysztof Ołenczyn trener kadry narodowej w zapasach kobiet, którego  podopieczna Monika Michalik zdobyła brązowy medal brązowy, oraz Grzegorz Pieronkiewicz Polskiego Związku Zapaśniczego.