Podziękowanie dla Elżbiety Biskup oraz życzenia powodzenia dla Agnieszki Busuleanu-Jaksik

2016-03-01, Wtorek

Wczorajsza sesja Rady Powiatu Raciborskiego rozpoczęła się od podziękowań. Przewodniczący rady Adam Wajda wraz z wicestarostą Markiem Kurpisem podziękowali Elżbiecie Biskup za 15 lat pracy na stanowisku dyrektora Młodzieżowego Domu Kultury w Raciborzu. Była już dyrektor, a od dziś nauczyciel placówki także podziękowała radzie i współpracownikom za minione lata. Pełna zapału przechodzi do bardzo lubianej roli – pracy z młodzieżą, której zamierza się w pełni poświęcić.

E. Biskup za swoją dotychczasową pracę została uhonorowana m.in. w roku 2003 przez Prezydenta RP „Brązowym Krzyżem Zasługi”. Wielokrotnie nagradzana nagrodą Starosty Raciborskiego. Właścicielka Nagrody Śląskiego Kuratora Oświaty i Nagrody Starosty Raciborskiego Mieszko AD 2012 za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej i upowszechniania kultury, a także Nagrody Złotej Superaty za wybitne osiągnięcia w dziedzinie działalności kulturalnej województwa śląskiego.

Dziś 1 marca Zarząd Powiatu Raciborskiego w wyniku rozstrzygnięcia konkursu, podjął uchwałę w sprawie powierzenia stanowiska dyrektora Młodzieżowego Domu Kultury w Raciborzu Agnieszce Busuleanu-Jaksik.  Stanowisko to zostało powierzone do 28 lutego 2021 roku.

Nowa dyrektor spotkała się z członkami zarządu i przedstawiła plan  pracy i zamierzenia na najbliższe miesiące. W tym semestrze skupi się w głównej mierze na stworzeniu zgranego zespołu współpracujących ludzi, których praca i zapał mają zaowocować nowymi projektami promującymi placówkę i wspierającymi utalentowaną młodzież.