Powiatowy Festiwal Twórczości Artystycznej znów rusza. Artysto, zgłoś się!

2016-04-29, Piątek

Po raz 9. Młodzieżowy Dom Kultury w Raciborzu organizuje Powiatowy Festiwal Twórczości Artystycznej. Przez najbliższe tygodnie wszyscy, w których drzemie artystyczny duch, mogą zgłaszać się i swoje prace do udziału w tym wydarzeniu. Do wyboru jest 5 kategorii. Wielki finał zaplanowany jest na 1 czerwca.

Serdecznie zapraszamy na IX Powiatowy Festiwal Twórczości Artystycznej. Jesteś tancerzem? A może interesuje Cię piosenka, teatr lub plastyka? Każdy znajdzie coś dla siebie. Pobierz regulamin i kartę zgłoszenia i weź udział w jednej z konkurencji – zachęcają na swojej stronie http://www.mdk-raciborz.pl/start/1115-ix-powiatowy-festiwal-tworczoci-artystycznej-raciborz-2016 organizatorzy.

Festiwal organizowany jest przez Starostwo Powiatowe w Raciborzu, Młodzieżowy Dom Kultury we współpracy z Raciborskim Centrum Kultury, Miejskim Ośrodkiem Kultury, Sportu i Rekreacji w Kuźni Raciborskiej, Gminnym Ośrodkiem Kultury w Kornowacu Dom Kultury w Kobyli oraz Gminnym Centrum Kultury w Nędzy.

Każda z placówek jest odpowiedzialna za przeprowadzenie eliminacji w jednej z pięciu kategorii wśród których mamy: recytację, konkurs tańca, przegląd teatralny, konkurs piosenki i konkurs plastyczny. Do każdej z poszczególnych kategorii został stworzony osobny regulamin, który szczegółowo opisuje jak wygląda cały proces zgłoszenia udziału. Finały eliminacji w poszczególnych kategoriach będą miały miejsce wg poniższej rozpiski:
16 maja 2016 - Konkurs Recytatorski, organizator: Gminne Ośrodek Kultury w Kornowacu – Dom Kultury w Kobyli, dyr Wiesława Bochynek
19 maja 2016 - Konkurs Tańca, organizator: Raciborskie Centrum Kultury, dyr dr Joanna Maksym-Benczew
20 maja 2016 - Przegląd Teatralny, organizator: Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Kuźni Raciborskiej, dyr Michał Fita
23 maja 2016 - Konkurs Piosenki, organizator: Młodzieżowy Dom Kultury w Raciborzu, dyr Agnieszka Busuleanu-Jaksik
24 maja 2016 - Konkurs Plastyczny, organizator: Gminne Centrum Kultury w Nędzy, p.o. dyr. Mariola Jakacka

Terminy nadsyłania zgłoszeń w poszczególnych kategoriach znajdziecie w regulaminach dostępnych pod linkiem: http://www.mdk-raciborz.pl/start/1115-ix-powiatowy-festiwal-tworczoci-artystycznej-raciborz-2016.

1 czerwca 2016 r. o godzinie 15.00 - Koncert Laureatów w Raciborskim Centrum Kultury, ul. Chopina, Racibórz.