Poznaj ofertę raciborskich szkół

2015-03-19, Czwartek

W najbliższy poniedziałek i wtorek, 23 i 24 marca br., w Międzyszkolnym Ośrodku Sportowym w Raciborzu, w godz. od 09.00 do 13.00, odbędą się już XIV Raciborskie Targi Edukacyjne. Swoją ofertę na nowy rok szkolny zaprezentują m.in. szkoły ponadgimnazjalne i placówki oświatowo-wychowawcze podległe Powiatowi Raciborskiemu.

Targi adresowane są do młodzieży i osób zainteresowanych kształceniem i dokształcaniem z terenu powiatu raciborskiego oraz powiatów sąsiednich. To okazja do bezpośredniego zapoznania się z szeroką ofertą edukacyjną oraz rozmów z przedstawicielami szkół i placówek edukacyjnych. Uczestnicy będą także mogli zdobyć informacje o praktykach organizowanych w Centrum Kształcenia Ustawicznego, jak również w prywatnych przedsiębiorstwach zrzeszonych w Cechu Rzemiosł Różnych. Mogą również zapoznać się z ofertą zajęć pozaszkolnych, proponowanych przez Młodzieżowy Dom Kultury.

Ofertę na rok szkolny 2015/2016, w szczególności nowe kierunki, przedstawią uczniowie i nauczyciele z: Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1, II Liceum Ogólnokształcącego,  Zespołu Szkół Ekonomicznych, Zespołu Szkół Budowlanych i Rzemiosł Różnych, Zespołu Szkół Zawodowych, Zespołu Szkół Mechanicznych. Ponadto w tragach uczestniczyć będą: Centrum Kształcenia Ustawicznego, Cech Rzemiosł Różnych, Zespół Szkół Specjalnych, Młodzieżowy Dom Kultury oraz Zespół Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego w Raciborzu.

Organizatorem targów jest Powiat Raciborski oraz Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna.

Raciborskie Targi Edukacyjne:
Data: 23 – 24 marca 2015 r.
Godz. 09.00 -13.00
Miejsce: Międzyszkolny Ośrodek Sportowy, ul. Klasztorna 9, Racibórz

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą kształcenia w szkołach Powiatu Raciborskiego!