"Program wyrównywania różnic między regionami" rusza w powiecie raciborskim...

2006-01-11, Środa

Beneficjentami programu mogą być:

- w ramach obszaru B - podmioty, które utworzyły i prowadzą zakłady opieki zdrowotnej lub placówki edukacyjne.
Placówka edukacyjna w rozumieniu Programu oznacza:
a) przedszkole z oddziałem lub oddziałami integracyjnymi, przedszkole zamierzające zorganizować oddział lub oddziały integracyjne, przedszkole specjalne, szkołę publiczną lub niepubliczną spełniającą warunki szkoły publicznej (podstawową, gimnazjum, ponadgimnazjalną) z oddziałem lub oddziałami integracyjnymi albo zamierzającą zorganizować oddział lub oddziały integracyjne oraz szkołę specjalną,
b) bursę lub internat szkolny oraz bibliotekę szkolną, jeżeli korzystają z nich dzieci niepełnosprawne, a także poradnię psychologiczno-pedagogiczną,
utworzone zgodnie z ustawą z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty.
Zakład opieki zdrowotnej oznacza:
szpital, przychodnię, ośrodek zdrowia oraz poradnię, utworzone przez jednostkę samorządu terytorialnego i utrzymywane zgodnie z ustawą z dnia 30 sierpnia 1991 r. o zakładach opieki zdrowotnej, które w roku złożenia projektu mają zawartą z Narodowym Funduszem Zdrowia umowę o udzielanie świadczeń zdrowotnych.

- w ramach obszaru C - pracodawcy, którzy przez okres co najmniej 36 miesięcy zatrudnią osoby niepełnosprawne bezrobotne lub poszukujące pracy i niepozostające w zatrudnieniu, skierowane do pracy przez powiatowy urząd pracy.

- w ramach obszaru D - gminy oraz fundacje, stowarzyszenia lub inne organizacje społeczne, których statutowym zadaniem jest rehabilitacja zawodowa i społeczna osób niepełnosprawnych.

Wnioski należy składać w Starostwie Powiatowym w Raciborzu przy ul. Klasztornej 6, w nieprzekraczalnym terminie do 28 lutego 2006 r. Dodatkowych informacji udziela Referat Spraw Społecznych Starostwa Powiatowego w Raciborzu, tel. 0 32 415 44 08 wew. 308.