Racibórz na trasie Erasmus+ Busa

2017-02-27, Poniedziałek

Liczne wykłady prowadzone przez ekspertów, ponad 20 miejscowości, tysiące przejechanych kilometrów. Wraz z początkiem 2017 roku ruszył projekt „Erasmus+ Bus”, którego celem jest promowanie we wszystkich regionach Polski największego unijnego programu edukacyjnego, jakim jest Erasmus+. Już 10 marca Erasmus+ Bus odwiedzi Racibórz. Będzie to już szósta miejscowość na jego trasie.

„Erasmus+ Bus” to nowa propozycja Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji, Narodowej Agencji Programu Erasmus+. Projekt wpisuje się w kalendarz ogólnopolskich wydarzeń związanych z obchodami 30-lecia działania programu. Rok 2017 jest dla Erasmusa+ szczególnie ważny. To czas na podsumowanie efektów dotychczasowej pracy oraz doskonała okazja do wspólnego świętowania sukcesów.

11 stycznia pod patronatem medialnym TVP Info bus ruszył w Polskę. W ciągu roku eksperci Narodowej Agencji Programu Erasmus+ dotrą z ofertą edukacyjną do ponad 20 miejscowości w całej Polsce. Podczas spotkań przybliżą priorytety programu, zachęcą do indywidualnych konsultacji oraz pokażą, jak upowszechniać rezultaty realizowanych projektów edukacyjnych.

Oferta programu Erasmus+ skierowana jest do wszystkich, którzy pragną się rozwijać i samodoskonalić. Uczestnicy spotkań będą mieli możliwość poznania korzyści płynących z aktywnego uczestnictwa w inicjatywach przygotowywanych przez Fundację Rozwoju Systemu Edukacji. Eksperci będą wyjaśniać kwestie merytoryczne, tłumaczyć, jak pozyskać środki i prawidłowo przygotować wniosek oraz jak budować swoje kompetencje na rynku pracy.

"Erasmus+ Bus" w Raciborzu 10 marca 2017 r.

Spotkanie poświęcone będzie edukacji młodzieży i dorosłych, rozwojowi kompetencji i umiejętności zawodowych, efektywnemu poruszaniu się na współczesnym rynku pracy, a także wspieraniu inicjatyw na rzecz lokalnej społeczności.

Na spotkanie zapraszamy w szczególności przedstawicieli instytucji edukacyjnych, reprezentantów samorządów, szkół, bibliotek, domów kultury, organizacji kształcenia zawodowego, kadry edukacji dorosłych, organizacji działających w sektorze młodzieży, niekomercyjnych instytucji i organizacji oraz organów publicznych funkcjonujących w obszarze sportu, a także lokalnych liderów społecznych.

Spotkanie odbędzie się 10 marca 2017 r. w sali konferencyjnej Zamku Piastowskiego w Raciborzu, przy ul. Zamkowej 2.

Program spotkania:
10.30-10.40 – Oficjalne rozpoczęcie konferencji
10.40-10.55 – Wprowadzenie do programu Erasmus+
10.55-11.35 – Czy nauczyciel powinien się uczyć? – Erasmus+ Edukacja szkolna
11.35-12.05 – Lokalni supermeni łączą siły
12.05-12.25 – Przerwa
12.25-13.05 – Podbij rynek pracy! Program Europass
13.05-13.45 – Erasmus + Sport
13.45-14.00 – Sesja pytań i odpowiedzi
14.00 – Zakończenie spotkania, indywidualne konsultacje z ekspertami

Udział w spotkaniu jest bezpłatny.
Osoby chętne do udziału w spotkaniu, prosimy o wypełnienie formularza rejestracyjnego na stronie: https://ankiety.frse.org.pl

W razie pytań, zapraszamy do kontaktu z:
Referatem Promocji i Rozwoju Powiatu w Starostwie Powiatowym w Raciborzu
tel.: 32 45 97 366, email: [email protected]