Rada powiatu ponownie ukonstytuowana

2015-05-14, Czwartek

Wczoraj, tuż po godz. 14.00 w sali obrad starostwa odbyła się VII nadzwyczajna sesja Rady Powiatu Raciborskiego. Po powtórzonych 26 kwietnia wyborach, przewodnicząca Powiatowej Komisji Wyborczej Marzena Korzonek wręczyła radnym elektom potwierdzenia wyboru na radnych, a ci złożyli ślubowanie. Ponownie radnymi zostali: Ryszard Winiarski, Marek Kurpis, Piotr Olender, Katarzyna Dutkiewicz, Artur Wierzbicki, Dominik Konieczny, Marceli Klimanek, Jan Kusy, Anna Wacławczyk. Radny elekt Dawid Wacławczyk, nieobecny na posiedzeniu, ślubowanie złoży na kolejnej sesji rady.

Następnie radni przystąpili do uzupełnienia składów osobowych komisji stałych rady powiatu oraz wyboru przewodniczących dwóch z nich - Komisji Budżetu i Finansów oraz Komisji Zdrowia, Opieki Społecznej, Polityki Prorodzinnej, Wspierania Osób Niepełnosprawnych oraz Bezpieczeństwa. Ponownie funkcje te będą sprawować odpowiednio Artur Wierzbicki i Marceli Klimanek.

Pisemne rezygnacje z mandatu radnego złożyli Adam Hajduk i Łukasz Winiarski. Uzupełnienie składu rady nastąpi prawdopodobnie podczas kolejnej sesji zwołanej na 27 maja br.