Reprezentantka powiatu na festiwalu Finsterwalder Sanger

2017-11-21, Wtorek

Julia Różycka, reprezentantka kół wokalnych Młodzieżowego Domu Kultury w Raciborzu a jednocześnie wielokrotna laureatka m.in. ogólnopolskich festiwali piosenki, 18 listopada 2017 r. wzięła udział w Międzynarodowym Konkursie Piosenki „Jazz + Pop” organizowanym w mieście Finsterwalde (Niemcy). Podczas przesłuchań na scenie towarzyszył Julii akompaniator, pianista Jan Kucznierz. Julia zaprezentowała 3 piosenki tj. „Tancbuda i saksofon” autorstwa Jerzego Satanowskiego, „Monday” z repertuaru Cecile McLorin Salvant, oraz piosenkę  „Blue skies” z repertuaru Elli Fitzgerald. Warto wspomnieć, że Julia była najmłodszą uczestniczką organizowanego konkursu wokalnego. Zdobyła uznanie jury w postaci zaproszenia na kolejną edycję konkursu.
Julię Różycką do konkursu piosenki przygotował Daniel Rożek nauczyciel Młodzieżowego Domu Kultury w Raciborzu.
Festiwal jest organizowany w partnerskim dla powiatu raciborskiego powiecie Elbe-Elster. W poprzednich edycjach uczestniczyły m.in.:  Hanna Hołek,  Klaudia Stabik czy Judyta Pisarczyk.