Ruszyły prace przy ul. Ocickiej w Raciborzu

2016-10-04, Wtorek

Dziś rozpoczyna się przebudowa ul. Ocickiej w Raciborzu. Zostało odebrane oznakowanie tymczasowej zmiany organizacji ruchu. Zamknięta została lewa strona jezdni w kierunku do Ocic (ruch jednokierunkowy).

Przebudowa ul. Ocickiej otrzymała dofinasowanie w ramach Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016 – 2019. Inwestycja będzie dofinasowana z budżetu państwa w wysokości 50% środków kwalifikowalnych. Pozostałe 50% będzie pochodzić z budżetu powiatu i Miasta Raciborza.

Projekt obejmie przebudowę ul. Ocickiej od skrzyżowania z DK 45 (ul. Starowiejska) do końca skrzyżowania z ul. Koszalińską, na odcinku długości 798 m wraz z przebudową chodnika, wykonaniem ścieżki rowerowej i przebudową miejsc postojowych dla pojazdów osobowych.

21 września br. została wybrana najkorzystniejsza oferta, którą złożyła firma STRABAG Infrastruktura Południe Sp. z o.o. z Wrocławia (wartość: 1 703 796 zł). Podpisanie umowy nastąpiło 29 września br. a termin zakończenia robót zaplanowano do końca listopada br.