Spotkanie informacyjno-promocyjne dla rolników już za nami

2015-03-03, Wtorek

27 lutego br. w sali konferencyjnej Zamku Piastowskiego w Raciborzu odbyło się spotkanie informacyjno – promocyjne dla rolników. Wydarzenie współorganizowali: raciborskie starostwo oraz Biuro Powiatowe Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Raciborzu. W spotkaniu wzięło udział około 130 osób. Uczestnikami byli rolnicy oraz zaproszeni przedstawiciele instytucji współpracujących z ARiMR.

Spotkanie otworzył i prowadził Henryk Panek kierownik Biura Powiatowego ARiMR w Raciborzu. Z ramienia Powiatu Raciborskiego uczestników przywitał członek zarządu - Andrzej Chroboczek. Wśród przybyłych gości znaleźli się: Stanisław Gmitruk dyrektor Śląskiego Oddziału Regionalnego ARiMR w Częstochowie, Tomasz Żabiński dyrektor O/T Agencji Rynku Rolnego w Katowicach oraz Irena Łaba dyrektor Oddziału Regionalnego  KRUS w Częstochowie, którzy przekazali ważne dla rolników informacje i komunikaty.

Stanisław Gmitruk dyrektor Śląskiego Oddziału Regionalnego ARiMR w Częstochowie przedstawił priorytety nowego Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2014-2020, zachęcając beneficjentów do skorzystania z szerokiej oferty działań zwiększających konkurencyjność i rentowność gospodarstw rolnych.

Podczas prezentacji pracownicy ARiMR przedstawili zasady dotyczące nowego systemu wsparcia bezpośredniego na lata 2014-2020, płatności bezpośrednich w 2015 roku oraz innych działań w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.