Spotkanie z przedstawicielami firmy Zott

2015-08-18, Wtorek

Dnia 18 sierpnia 2015 r. w siedzibie Starostwa Powiatowego w Raciborzu odbyło się spotkanie z udziałem przedstawicieli firmy Zott, Antona Hammera - członka zarządu Grupy Zott, Stanisława Reszczyńskiego – dyrektora ds. finansów i prokurenta Zott Polska, Gabrieli Lenartowicz – wicewojewody śląskiej, Ryszarda Winiarskiego –  starosty powiatu raciborskiego, i Mirosława Lenka – prezydenta Raciborza,  którego tematem była decyzja zamknięcia zakładu produkcyjnego firmy Zott w Raciborzu.

Uczestnicy spotkania omawiali powody zaprzestania produkcji i warunki zwolnienia pracowników. Bezpośrednim powodem zamknięcia zakładu jest nierentowność produkcji tradycyjnego twarogu pod marką Zott, ze względu na preferencje polskich klientów, którzy przy zakupie twarogu decydują się na wybór produktów małych, lokalnych mleczarni.

Kierownictwo firmy Zott zapewnia, że wszystkich swoich pracowników obejmie przysługującym im pakietem socjalnym oraz zaproponuje dodatkowe świadczenia.

Każda ze stron uczestnicząca w spotkaniu zadeklarowała pomoc i współpracę w znalezieniu potencjalnego nabywcy zakładu. Zaprezentowane zostały możliwe programy pomocowe wspierające stworzenie alternatywnych miejsc pracy dla załogi. W celu opracowania programu adresowanego do pracowników starosta raciborski zobowiązał się powołać zespół koordynujący te działania.