Starosta Raciborski członkiem Rady Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Śląskiego...

2003-10-08, Środa
Starosta Raciborski Henryk Siedlaczek został desygnowany przez Wojewodą Śląskiego do Rady Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Śląskiego. Członkowie Rady odbiorą nominacje z rąk Wojewody Lechosława Jarzębskiego podczas inauguracyjnego posiedzenia Rady ZPKWŚ, które odbędzie się 08.10.br. w Śląskim Urzędzie Wojewódzkim w Katowicach. Rada parku krajobrazowego to organ opiniodawczo-doradczy działający przy dyrektorze parku krajobrazowego. Zgodnie z ustawą o ochronie przyrody, radę parku krajobrazowego powołuje właściwy wojewoda spośród działających na rzecz ochrony przyrody przedstawicieli nauki, praktyki, właściwego terytorialnie samorządu, organizacji społecznych i gospodarczych na trzyletnią kadencję, określając jej skład i zakres działania. Do zadań Rady Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Śląskiego należy w szczególności: opiniowanie rocznych programów działania ZPKWŚ w zakresie prac naukowo-badwaczych, ochrony przyrody i dóbr kultury, edukacji, rekreacji, turystyki oraz sprawozdań z wykonania tych zadań. Ponadto Rada zajmuje się oceną stanu i potrzeb ochrony przyrody oraz formułowaniem wynikających z tej oceny wniosków do realizacji przez ZPKWŚ. Rada Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Śląskiego w Katowicach z siedzibą w Będzinie to organ opiniodawczo-doradczy w zakresie ochrony przyrody przy Dyrektorze Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Śląskiego. 08.10.br. o godz. 13.00 w Śląskim Urzędzie Wojewódzkim w Katowicach odbędzie się inauguracyjne posiedzenie Rady ZPKWŚ. Podczas spotkania Wojewoda Śląski Lechosław Jarzębski wręczy uroczyście nominacje desygnowanym członkom Rady. Nominację na członka Rady ZPKWŚ odbierze również Starosta Raciborski Henryk Siedlaczek. Na pierwszym posiedzeniu członkowie Rady ZPKWŚ wybiorą ponadto przewodniczącego Rady i jego zastępcę.