Światowy Tydzień Przedsiębiorczości na Zamku Piastowskim w Raciborzu

2016-10-31, Poniedziałek

Powiat Raciborski, w tym Zamek Piastowski w Raciborzu, Starostwo Powiatowe, Powiatowy Urząd Pracy już po raz kolejny wpisują się w ogólnopolski program przedsięwzięć związanych ze Światowym Tygodniem Przedsiębiorczości. Ta międzynarodowa kampania ma promować świadomy rozwój, aktywną postawę wobec życia i podejmowanie biznesowych inicjatyw. To również święto tych, którzy nie boją się ryzyka i przełamują bariery.

Wydarzenia Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości (Global Entrepreneurship Week) odbędą się w dniach 14-20 listopada, a w przypadku Zamku Piastowskiego w Raciborzu 14-17 listopada. ŚTP to międzynarodowy projekt promujący świadomy rozwój, aktywną postawę wobec życia i podejmowanie biznesowych inicjatyw. Organizowany od 2008 roku, w 160 krajach świata. Każdego listopada organizacje, instytucje i firmy, którym zależy na rozwijaniu przedsiębiorczości, organizują bezpłatne szkolenia, warsztaty, debaty i konkursy pomagające zdobyć wiedzę z zakresu zakładania i rozwijania własnej działalności gospodarczej, budowania sieci kontaktów, rozwijania start-upów, powrotu na rynek pracy, negocjowania z pracodawcą, budowania własnej marki i wielu innych - mówi Grażyna Wójcik, dyrektor Agencji Promocji Ziemi Raciborskiej i Wspierania Przedsiębiorczości na Zamku Piastowskim w Raciborzu.

Pomysłodawcami Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości są premier Wielkiej Brytanii Gordon Brown, prezes amerykańskiej Fundacji Kauffmana - Carl Schramm i brytyjska rządowo-biznesowa organizacja Make Your Mark. Ogólnopolskim koordynatorem ŚTP w Polsce jest Fundacja Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości, która dąży do stworzenia jak najszerszej koalicji organizacji, instytucji i osób, które zaangażują się w organizację tego przedsięwzięcia i popularyzację idei, jakie mu przyświecają.

Podobnie jak przed rokiem Zamek Piastowski stał sie miejscem organizacji wielu spotkań i szkoleń. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami programu wydarzeń na stronie Zamku Piastowskiego w Raciborzu