"Ty, który dałeś nam światło..." - w hołdzie Janowi Pawłowi II

2006-05-12, Piątek

W koncercie udział weźmie m.in. młodzież raciborskich szkół ponadgimnazjalnych, w tym zespół "Głos Wołającego" z Raciborskiego Centrum Kultury, a także grupa "Irrealis" i zespół wokalny "Miraż" z Młodzieżowego Domu Kultury w Raciborzu. Wystąpią też soliści: Agnieszka Busuleanu, Agnieszka Błońska, Dawid Koczy, Adam Blokesz, Hania Hołek, Patrycja Zisach i Tomek Orliński.

By złożyć hołd zmarłemu 2 kwietnia 2005 r. Papieżowi Polakowi, raciborska młodzież postanowiła zorganizować specjalny koncert poświęcony Janowi Pawłowi II. Koncert odbył się 18 maja 2005 r. Wtedy wokół krzyża przy Alei Jana Pawła II uczestnicy koncertu i artyści utworzyli ze zniczy serce. W tym roku młodzi ludzie po raz kolejny chcą oddać hołd Janowi Pawłowi II, a dodatkową okazją ku temu będzie uroczystość odsłonięcia w Raciborzu pomnika Papieża Polaka.

Organizatorami koncertu są: Młodzieżowy Dom Kultury w Raciborzu i Starostwo Powiatowe w Raciborzu, przy współpracy Młodzieżowej Rady Miasta Racibórz oraz Wydziału Edukacji Artystycznej w Zakresie Sztuk Plastycznych Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Raciborzu.