V Turniej Mikołajkowy - Mistrzostwa Powiatu Raciborskiego Szkół Ponadgimnazjalnych w piłce siatkowej chłopców

2005-12-01, Czwartek

W zawodach udział wezmą reprezentacje szkół ponadgimnazjalnych z terenu powiatu raciborskiego i czeskiej Opawy. Turniej ma charakter towarzyski, a biorą w nim udział 6-osobowe drużyny męskie (rocznik 1986 i młodsi). Rozgrywki zostaną przeprowadzone w dwóch grupach. W grupie mecze rozgrywane będą systemem "każdy z każdym", a gra toczyć się będzie do dwóch setów wygranych. W secie gra toczyć się będzie do 25 punktów (trzeci set do 15 punktów).

Przy równej ilości zdobytych punktów decydować będzie bezpośredni pojedynek między zainteresowanymi zespołami. Drużyny, które zajmą I miejsca w grupach zagrają o I miejsce w turnieju, zaś drużyny, które zajmą II miejsca w grupach zagrają o III miejsce w turnieju.

Turniej rozpocznie się o godz. 9.00. Po zakończeniu turnieju zaplanowano spotkanie mikołajkowe drużyn w Zespole Szkół Ekonomicznych w Raciborzu. Wtedy też wręczone zostaną nagrody. Zwycięzcy otrzymają puchary i dyplomy, przyznana zostanie też statuetka dla najlepszego zawodnika turnieju.

Organizatorami V Turnieju Mikołajkowego są Starostwo Powiatowe w Raciborzu i Zespół Szkół Ekonomicznych w Raciborzu.