V edycja Festiwalu Ekologicznego Piosenki i Wiersza dla Dzieci i Młodzieży Szkolnej już w czerwcu w Raciborzu...

2006-03-22, Środa

W ramach festiwalu rozegrane zostaną dwa konkursy - piosenki ekologicznej i wiersza ekologicznego.
W konkursie piosenki mogą wziąć udział soliści i zespoły wokalne (do 4 osób), w kategoriach wiekowych: uczniowie szkół podstawowych, uczniowie szkół gimnazjalnych i uczniowie szkół ponadgimnazjalnych. Warunkiem akceptacji zgłoszenia jest przygotowanie dwóch piosenek o tematyce ekologicznej (mile widziane będą utwory autorskie). Ponadto na przełomie kwietnia i maja br. odbędą się przesłuchania regionalne (w Raciborzu i w Rybniku, w Świdnicy i w Warszawie), kwalifikujące do udziału w festiwalu. W przypadku nie uczestniczenia w przesłuchaniach regionalnych, przesłać należy nagrania piosenek wraz z wydrukowanymi tekstami.
W konkursie wiersza ekologicznego, pod hasłem "Ziemia - nasza zielona ojczyzna", mogą uczestniczyć uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest przesłanie trzech wierszy nawiązujących do tematu i wpisujących się w ekologiczną ideę festiwalu. Propozycje wierszy (wcześniej nie publikowanych) należy przesłać w kopertach opatrzonych informacjami: imię i nazwisko, wiek autora i typ szkoły.

Zgłoszenia do obu konkursów przyjmowane będą w nieprzekraczalnym terminie do 15 maja 2006 r. Nagrania piosenek wraz z wydrukowanymi tekstami i kartą zgłoszenia oraz propozycje wierszy wraz z kartą zgłoszenia przesyłać należy na adres organizatora:

Młodzieżowy Dom Kultury w Raciborzu
ul. Stalmacha 12
47-400 Racibórz
z dopiskiem "Festiwal Ekologiczny"

Należy również dokonać opłaty wpisowej w wysokości 15 zł na konto organizatora:

GETIN BANK S.A. o/Racibórz
nr rachunku 38 1560 1140 0000 9090 0004 2039
z dopiskiem "Opłata wpisowa - Festiwal Ekologiczny"

Uczestnicy pokrywają ponadto koszty zakwaterowania i wyżywienia na miejscu - organizator wskaże miejsce adresowe noclegów i zakładu zbiorowego żywienia. Ostateczna lista wszystkich osób zakwalifikowanych do udziału w festiwalu zostanie ogłoszona na stronach internetowych organizatora do dnia 19 maja 2006 r.

Tradycyjnie już uczestnicy festiwalu wezmą udział w zajęciach warsztatowych z zakresu formy utworów poetyckich i sfery tematycznej wiersza (konkurs wiersza ekologicznego) oraz w zajęciach doskonalących umiejętności wokalne i interpretacyjne w dziedzinie piosenki (konkurs piosenki ekologicznej). Ponadto zorganizowane zostaną spotkania z przyrodą. Festiwal zakończy Koncert Galowy 11 czerwca br. w Domu Kultury "Strzecha" w Raciborzu przy ul. Londzina 38. Tak jak w poprzednich latach, efektami rzeczowymi festiwalu będzie płyta CD-live Koncertu Galowego wraz z reportażem z warsztatów oraz tomik wierszy.

Organizatorami festiwalu są: Młodzieżowy Dom Kultury w Raciborzu, Starostwo Powiatowe w Raciborzu i Urząd Miasta Racibórz. Szczegółowe informacje dotyczące festiwalu znaleźć można na internetowych stronach: www.mdk-raciborz.pl i www.powiatraciborski.pl