VI Eko Wystawa Budownictwa "Ogród. Systemy grzewcze. Wnętrza." w Pietrowicach Wielkich...

2006-05-09, Wtorek

Samorząd gminy Pietrowice Wielkie już od 6 lat organizuje Eko Wystawę Budownictwa. Wystawa cieszy się ogromnym zainteresowaniem zarówno wystawców, jak i zwiedzających.
W tym roku będzie miała charakter międzynarodowy, a to za sprawą udziału naszych południowych sąsiadów z Czech.

Przez dwa dni, 13 i 14 maja br., na terenach wystawowych w pawilonach odbywać się będzie prezentacja firm, a w plenerze piknik rodzinny. Imprezę poprowadzi prezenterka TVP2 Katarzyna Dowbor. Gościem wystawy będzie m.in. Poseł do Parlamentu Europejskiego prof. Jerzy Buzek, który wręczy statuetki dla wystawców. W programie pikniku rodzinnego m.in. występy orkiestry dętej i mażoretek Katowickiego Holdingu Węglowego, przeglądy taneczne zespołów szkolnych, show muzyczne dla dzieci, biesiada śląska z Radiem Vanessa i Piotrem Scholzem. W sobotę 13 maja br. gwiazdą wieczoru będzie Gabi Gold (czeska piosenkarka pop, prowadząca wspólnie z Tadeuszem Drozdą program w TVP2 "Herbatka u Tadka"). Zaś w niedzielę 14 maja br. gwiazdą będzie grecka grupa "Orfeusz".

Patronat nad Eko Wystawą objęli: Poseł do Parlamentu Europejskiego prof. Jerzy Buzek, Poseł na Sejm RP Andrzej Markowiak, marszałkowie województw śląskiego i opolskiego, a także starostowie powiatów raciborskiego, kędzierzyńsko-kozielskiego i głubczyckiego.

Tegoroczna Eko Wystawa w Pietrowicach Wielkich dofinansowana została ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, w ramach Programu Interreg IIIA Czechy-Polska.