VI Powiatowy Festiwal Szkolnych Zespołów Artystycznych...

2005-10-11, Wtorek

Do 7 listopada br. przyjmowane są zgłoszenia do udziału w przeglądach teatralnym, tanecznym i muzycznym w ramach VI Powiatowego Festiwalu Szkolnych Zespołów Artystycznych. Przeglądy odbędą się w dniach od 14 do 18 listopada br. w Raciborzu. Honorowy patronat nad festiwalem objął Starosta Raciborski.

Festiwal Szkolnych Zespołów Artystycznych jest przeglądem całorocznej pracy zespołów artystycznych działających w placówkach oświatowych i instytucjach kultury na terenie powiatu raciborskiego. Zasadniczym celem festiwalu jest dokonanie przeglądu i oceny dorobku uczniowskich zespołów artystycznych. W przeglądzie mogą wziąć udział zespoły artystyczne (teatralne, taneczne, muzyczne), a także soliści w przeglądzie muzycznym ze szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z terenu powiatu raciborskiego. Festiwal przebiega w trzech kategoriach: teatralnej, tanecznej i muzycznej.

W tym roku Festiwal Szkolnych Zespołów Artystycznych odbędzie się w dniach od 14 do 18 listopada - 14 i 15 listopada br. w Domu Kultury "Strzecha" w Raciborzu odbędzie się przegląd taneczny, zaś 16 listopada br. w Młodzieżowym Domu Kultury w Raciborzu przegląd teatralny i 17 listopada br. również w MDK przegląd muzyczny. Początek przeglądów o godz. 10.00.

Laureaci przeglądów wystąpią podczas koncertu galowego, które odbędzie się 18 listopada br. o godz. 11.00 w Domu Kultury "Strzecha" w Raciborzu przy ul Londzina 38.

Zgłoszenia do udziału w przeglądach przyjmowane są do 7 listopada br. Karty zgłoszenia należy nadsyłać na adres: Młodzieżowy Dom Kultury, ul. Stalmacha 12, 47-400 Racibórz. Dodatkowych informacji udziela MDK - tel. 32/ 415 23 28. Regulamin i karty zgłoszeń dostępne są na internetowej stronie - www.mdk-raciborz.pl

Organizatorem VI Powiatowego festiwalu Szkolnych Zespołów Artystycznych jest Młodzieżowy Dom Kultury w Raciborzu.