VI Powiatowy Przegląd Inscenizacji Bożonarodzeniowych

2005-12-07, Środa

W przeglądzie mogą uczestniczyć zespoły ze szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych oraz zespoły działające przy parafiach, instytucjach kultury, stowarzyszeniach i placówkach wychowania pozaszkolnego z terenu powiatu raciborskiego. Uczestnicy przedstawiają inscenizację bożonarodzeniową w jednej z form - widowisko jasełkowe, szopka, spektakl teatralny lub grupa kolędnicza. Prezentacje ocenia jury. Przegląd odbywać się będzie w Domu Kultury "Strzecha" w Raciborzu, przez trzy dni - 5, 9 i 10 stycznia 2006 r. od godziny 9.00.

Zgłoszenia przyjmowane są do 22 grudnia br. Karty zgłoszeń nadsyłać należy na adres: Raciborskie Centrum Kultury, ul. Chopina 21, 47-400 Racibórz. Dodatkowych informacji o przeglądzie udziela Danuta Jarosz z RCK pod numerem telefonu (032) 415 31 72 lub (032) 415 25 40. Karty zgłoszeń oraz regulamin przeglądu dostępne są na internetowej stronie www.powiatraciborski.pl

Celem przeglądu jest kultywowanie zwyczajów i obrzędów związanych ze Świętami Bożego Narodzenia, a także aktywizowanie zespołów szkolnych do prezentacji piękna i bogactwa kultury materialnej i duchowej swoich miejscowości, wychowanie w duchu szacunku dla wartości, chrześcijańskich, narodowych i rodzinnych oraz kultywowanie gwary śląskiej i elementów wielokuturowości.

Powiatowy Przegląd Inscenizacji Bożonarodzeniowych "Pójdźmy do Betlejem" w Raciborzu jest etapem powiatowym Międzynarodowego Przeglądu Widowisk Bożonarodzeniowych "Radlińskie Betlejki", który odbywa się w Radlinie. Wyróżnione w eliminacjach powiatowych w Raciborzu zespoły reprezentować będą powiat raciborski na "Radlińskich Betlejkach", które odbywać się będą w Miejskim Ośrodku Kultury w Radlinie od 10 do 12 stycznia 2006 r.

Eliminacje powiatowe zakończy koncert galowy, podczas którego wręczone zostaną wyróżnienia dla laureatów przeglądu. Koncert odbędzie się 18 stycznia 2006 r. o godz. 11.00 w DK "Strzecha" w Raciborzu przy ul. Londzina.

Organizatorami VI Powiatowego Przeglądu Inscenizacji Bożonarodzeniowych "Pójdźmy do Betlejem" są Raciborskie Centrum Kultury i Starostwo Powiatowe w Raciborzu.