VIII edycja powiatowego konkursu „Bezpieczne Rolnictwo Powiatu Raciborskiego”

2015-12-11, Piątek

Zbliża się zakończenie kolejnej edycji konkursu dla gimnazjalistów pn.: „Bezpieczne Rolnictwo Powiatu Raciborskiego", w którym uczestniczyło 14 szkół gimnazjalnych z powiatu raciborskiego. Do II etapu, organizowanego na szczeblu powiatowym przystąpią finaliści wyłonieni w etapie szkolnym, którzy zdobyli najwięcej punktów.

Finał konkursu odbędzie się we wtorek, 15 grudnia o godz. 10.00 w sali narad Starostwa Powiatowego w Raciborzu przy Placu Okrzei 4a.

To już ósma edycja konkursu, który na stałe wpisał się w kalendarz działań na rzecz bezpiecznej pracy w rolnictwie i ochrony środowiska naturalnego. Jego idea zrodziła się z inicjatywy Powiatowej Komisji ds. Bezpieczeństwa i Higieny Pracy w Rolnictwie. Celem konkursu jest propagowanie zasad ochrony zdrowia i życia w procesie pracy rolniczej wśród młodzieży gimnazjów zlokalizowanych na terenie naszego powiatu, jak również promocja bezpieczeństwa pracy w gospodarstwach rolnych. Współorganizatorami konkursu są: Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, Śląska Izba Rolnicza, Państwowa Inspekcja Pracy.