Wicestarosta Marek Kurpis przewodniczącym Zarządu Śląskiego Forum Oświaty Samorządowej

2016-02-10, Środa

W poniedziałek 8 lutego w Katowicach odbyło się Zebranie Ogólne Śląskiego Forum Oświaty Samorządowej w Katowicach.  Forum to organizacja szkoleniowo-konsultacyjna działająca pod patronatem Ośrodka Kształcenia Samorządu Terytorialnego im. Waleriana Pańki. Zrzesza 61 samorządów. Na  spotkaniu zostały przyjęte sprawozdania merytoryczne i finansowe za rok 2015 oraz odbyły się wybory nowego Zarządu Forum na lata 2016 - 2018.

Członkami Zarządu Forum ponownie zostali: Katarzyna Zychowicz  - dyrektor Zespołu Ekonomiczno-Administracyjnego Oświaty Samorządowej Gminy i Miasta Koziegłowy, Damian Moric -  naczelnik Wydziału Oświaty, Kultury, Sportu i Zdrowia Urzędu Miasta w Rydułtowach, Bogdan Adamczyk kierownik Gminnego Zespołu Obsługi Szkół i Przedszkoli w Lyskach oraz Marek Kurpis – wicestarosta Powiatu Raciborskiego, który pełnić będzie funkcję przewodniczącego Zarządu.

Głównymi celami działania Forum są:
1) podnoszenie poziomu i doskonalenie sprawności funkcjonowania oświaty w jednostkach samorządu terytorialnego województwa śląskiego;
2) wymiana doświadczeń oraz poszukiwanie najskuteczniejszych rozwiązań realizacji zadań z zakresu funkcjonowania szkół i placówek oświatowych;
3) prezentowanie opinii członków Forum wobec innych instytucji i organizacji;
4) współpraca ze środowiskami z zakresu oświaty;
5) nawiązywanie kontaktów z pokrewnymi organizacjami zainteresowanymi podobną problematyką.

Wśród najważniejszych tematów, którymi zajmować się będą członkowie Forum w 2016 roku będą zapowiadane zmiany w systemie oświaty. Członkowie Forum będą brali udział w organizowanych konsultacjach społecznych projektowanych aktów prawnych oraz ich opiniowaniu jak również konfrontacji proponowanych zmian z praktycznym możliwościami realizacji zadań na szczeblu samorządowym.