XIII sesja Rady Powiatu Raciborskiego

2003-10-27, Poniedziałek
28.10.2003 r. o godz. 15.00 w Starostwie Powiatowym w Raciborzu przy ul. Klasztornej 6 odbędzie się XIII sesja Rady Powiatu Raciborskiego. PORZĄDEK OBRAD XIII SESJI RADY POWIATU RACIBORSKIEGO w dniu 28.10.2003 r. 1. Otwarcie sesji i stwierdzenie prawomocności obrad. 2. Przyjęcie protokołu z XII sesji Rady Powiatu. 3. Przyjęcie porządku obrad. 4. Informacja Starosty o pracach Zarządu Powiatu między sesjami. 5. Informacja Starosty Raciborskiego nt. analizy oświadczeń majątkowych za 2002 r. złożonych przez kierowników komórek organizacyjnych Starostwa Powiatowego w Raciborzu oraz dyrektorów jednostek podległych Powiatowi Raciborskiemu. 6. Informacja Przewodniczącego Rady Powiatu nt. analizy oświadczeń majątkowych za 2002 r. złożonych przez radnych. 7. Interpelacje i zapytania radnych. 8. Informacja dla Rady Powiatu Raciborskiego z praktycznych korzyści z zakresu wdrożenia Systemu Zarządzania Jakością ISO 9001:2000 w Starostwie Powiatowym w Raciborzu – wystąpienie Józefa Ficy - Pełnomocnika Starosty ds. zarządzania jakością. 9. Bezpieczeństwo mieszkańców Powiatu Raciborskiego, zagrożenia i działania na rzecz jego poprawy – sprawozdania z realizacji zadań, Komendy Powiatowej Policji w Raciborzu, Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Raciborzu, Prokuratury Rejonowej w Raciborzu. 10. Realizacja Powiatowego Programu Pomocy Osobom Niepełnosprawnym w Powiecie Raciborskim. 11. Podjęcie uchwały w sprawie uchylenia Uchwały Nr XII / 161 / 2003 Rady Powiatu Raciborskiego z dnia 30 września 2003 r. w sprawie zmiany Uchwały Nr XI / 98 / 99 Rady Powiatu Raciborskiego z dnia 8 października 1999 r. w sprawie uchwalenia Regulaminu Rady Powiatu Raciborskiego. 12. Podjęcie uchwały w sprawie uchylenia Uchwały Nr XI / 98 / 99 Rady Powiatu Raciborskiego z dnia 8 października 1999 r. w sprawie uchwalenia Regulaminu Rady Powiatu Raciborskiego. 13. Podjęcie uchwały w sprawie uchylenia Uchwały Nr XI / 99 / 99 Rady Powiatu Raciborskiego z dnia 8 października 1999 r. w sprawie uchwalenia Regulaminu Stałych Komisji Rady Powiatu Raciborskiego. 14. Podjęcie uchwały w sprawie zmiany Uchwały Nr XI/132/03 Rady Powiatu Raciborskiego z dnia 24 czerwca 2003r. dotyczącej określania zadań z zakresu rehabilitacji osób niepełnosprawnych oraz wielkości środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych przeznaczonych na realizację tych zadań. 15. Podjęcie uchwały w sprawie dokonania zmian w budżecie Powiatu Raciborskiego na 2003 r. 16. Podjęcie uchwały w sprawie dokonania zmian w budżecie Powiatu Raciborskiego na 2003 r. dotyczących planu przychodów i wydatków środków specjalnych 17. Odpowiedzi na interpelacje i zapytania radnych. 18. Wystąpienie Komisji Uchwał i Wniosków. 19. Sprawy organizacyjne. 20. Zakończenie sesji.