XLV sesja Rady Powiatu Raciborskiego

PORZĄDEK OBRAD XLV SESJI
RADY POWIATU RACIBORSKIEGO
w dniu 20 czerwca 2006 r. godz. 13:00

1. Otwarcie sesji i stwierdzenie prawomocności obrad.
2. Przyjęcie protokołu z XLIV sesji Rady Powiatu Raciborskiego.
3. Przyjęcie porządku obrad.
4. Informacja Starosty o pracach Zarządu Powiatu między sesjami.
5. Realizacja uchwał i wniosków Rady Powiatu Raciborskiego.
6. Informacja Przewodniczącego Rady Powiatu o złożonych interpelacjach i odpowiedziach na interpelacje.
7. Raport z wykonania "Programu Ochrony Środowiska dla Powiatu Raciborskiego na lata 2004-2015" za lata 2004-2005.
8. Raport z wykonania "Planu Gospodarki Odpadami dla Powiatu Raciborskiego na lata 2004-2015" za lata 2004-2005.
9. Informacja o stanie realizacji inwestycji "Szpital Miejski w Raciborzu".
10. Informacja na temat wyniku finansowego Szpitala Rejonowego w Raciborzu za 4 miesiące 2006r.
11. Zatwierdzenie sprawozdania finansowego sporządzonego na dzień 31.12.2005r. przez Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej Szpital Rejonowy im. dr Józefa Rostka w Raciborzu i pokrycia straty.
12. Podjęcie uchwały w sprawie nadania tytułu i medalu "Zasłużony dla Powiatu Raciborskiego".
13. Podjęcie uchwały w sprawie zatwierdzenia statutu Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Raciborzu.
14. Podjęcie uchwały w sprawie zatwierdzenia statutu Powiatowego Urzędu Pracy w Raciborzu.
15. Podjęcie uchwały w sprawie zmiany Uchwały Nr XLI/520/2006 Rady Powiatu Raciborskiego z dnia 28.03.2006r. dotyczącej określenia zadań z zakresu rehabilitacji osób niepełnosprawnych oraz wielkości środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych przeznaczonych na realizację tych zadań w roku 2006.
16. Podjęcie uchwały w sprawie wyrażenia zgody na zawarcie porozumienia pomiędzy Powiatem Raciborskim z siedzibą w Raciborzu, a Gminą Kuźnia Raciborska na realizację zadania publicznego o charakterze ponadgminnym w zakresie rolnictwa.
17. Podjęcie uchwały w sprawie odstąpienia od odwołania darowizny nieruchomości.
18. Podjęcie uchwały w sprawie upoważnienia Zarządu Powiatu Raciborskiego do zawarcia porozumienia z Wojewodą Śląskim w sprawie prowadzenia niektórych zadań z zakresu zagadnień paszportowych.
19. Podjęcie uchwały w sprawie rozpatrzenia skargi Pani Elżbiety Boruch-Priebe na działalność Starosty Raciborskiego.
20. Podjęcie uchwały w sprawie rozpatrzenia skargi na Starostę Raciborskiego.
21. Podjęcie uchwały w sprawie dokonania zmian w budżecie Powiatu Raciborskiego na 2006r.
22. Podjęcie uchwały w sprawie dokonania zmian w budżecie Powiatu Raciborskiego na 2006r. dotyczących dochodów własnych.
23. Sprawozdanie z realizacji Uchwały Nr V/78/2003 Rady Powiatu Raciborskiego z dnia 25 lutego 2003r. w sprawie określania zasad nabywania, zbywania i obciążania nieruchomości stanowiących własność Powiatu Raciborskiego oraz ich wydzierżawiania lub wynajmowania na okres dłuższy niż 3 lata.
24. Interpelacje i zapytania radnych.
25. Odpowiedzi na interpelacje i zapytania radnych.
26. Wystąpienie Komisji Uchwał i Wniosków.
27. Wolne wnioski i informacje.
28. Zakończenie sesji.